عبدالمهدی برای تمدید معافیت عراق از تحریم های ایران احتمالا به دیدار ترامپ می رود

پس از بی نتیجه ماندن مذاکرات نخست وزیر عراق با سفیر آمریکا در بغداد، احتمالا عادل عبدالمهدی برای متقاعد کردن رئیس جمهور آمریکا به دیدار وی خواهد رفت.

میدل ایست نیوز: روزنامه عکاظ به نقل از منابع آگاه خبر داد که «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، پس از جلسه‌ای طولانی با «داگلاس سیلیمن»، سفیر ایالات متحده در عراق، به احتمال قوی برای تمدید معافیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران به دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواهد رفت.

این روزنامه در شماره امروز (سه‌شنبه) خود به نقل از منابع آگاه عراقی خبر داد که عبدالمهدی در جلسه‌ای طولانی با سفیر آمریکا در عراق برای وی توضیح داده که این کشور نمی‌تواند در مدتی کوتاه از گاز و برق وارداتی از ایران بی نیاز شود و تأکید کرده که عراق بعد از مهلت 45 روزه با فاجعه‌ای واقعه‌ای مواجه خواهد شد.

این منبع افزوده که سیلیمن به عبدالمهدی گفته که کمکی از دست وی برنمی‌آید و فقط شخص رئیس جمهور آمریکاست که باید در این باره تصمیم بگیرد.

بر اساس این گزارش برخی مقامات عراقی نیز به عبدالمهدی پیشنهاد کرده‌اند که برای متقاعد کردن رئیس جمهور آمریکا به تمدید مهلت 45 روزه معافیت از تحریم‌های ایران برای دیدار با وی به واشنگتن سفر کند. این منبع گفته که این موضوع برای عبدالمهدی بسیار جدی شده و به احتمال قوی او به این سفر خواهد رفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا