اقلیم کردستان عراق مطالبات خود در بودجه جدید را به بغداد ارائه داد

سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق گفته است که دولت اقلیم مطالبات و پیشنهادهای خود درباره لایحه بودجه جدید را به بغداد ارائه داده است.

میدل ایست نیوز: دولت اقلیم کردستان پیش از تصویب لایحه بودجه کنونی در پارلمان عراق، مطالبات و پیشنهادات خود در رابطه با این لایحه را به بغداد ارائه داد.

بر اساس گزارش «کردستان 24»، «سفین دزه ای»، سخنگوی دولت اقلیم کردستان گفت که دولت این منطقه پیشهادهای متعددی در خصوص لایحه بودجه دارد. اقلیم کردستان بر خلاف گذشته که از سهمی بالغ بر 17 درصد برخوردار بود، بر اساس لایحه بودجه سال گذشته سهمی داشت که از 13 درصد بیشتر نبود.

دزه ای با اشاره به مشارکت فعال و تأثیرگذار اقلیم کردستان در فرایند سیاسی عراق گفت که این مشارکت ها باید بازتاب مثبتی داشته باشد و باعث شود که بغداد حقوق کردستان را بپردازد.

بر اساس پیش نویش لایحه بودجه سال 2019 میلادی میزان سهمیه اقلیم کردستان از دید دولت این منطقه همچنان پایین است. پارلمان این پیش نویس را در روزهای پایانی ماه گذشته ارائه کرد اما قصد دارد که برای اولین بار آن را اصلاح کند.

دزه ای دو روز پیش گفته بود که هیئتی از کردستان در جریان سفر به بغداد با دولت مرکزی عراق رایزنی های مهم و جدی کرده اند و پیش از فرستادن لایحه بودجه به پارلمان مطالبات کردها را مطرح و  ملاحظه هایی در خصوص این لایحه و سهمیه کردها ارائه کرده اند.

نمایندگان کرد در تلاشند تا با یکپارچه کردن تلاش های خود یک جبهه متحد تشکیل بدهند و برای بازگرداندن سهمیه اقلیم در بودجه سال 2019 میلادی به شرایط سابق خود فشار بیا از زمان سقوط نظام صدام حسین اختلافات بسیاری میان دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان حول محور سهم خواهی از بودجه به وجود آمده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا