نیروهای پیشمرگه تلاش تروریست ها برای ایجاد یک سازمان تروریستی در کردستان را ناکام گذاشتند

سرپرست نیورهای پیشمرگه در حاشیه کنفرانس بین المللی همزیستی و میانه روی در اربیل:

میدل ایست نیوز: روز چهارشنبه «کریم سنجاری»، سرپرست نیروهای پیشمرگه گفت که تروریست ها قصد داشتند یک سازمان تروریستی در اقلیم کردستان عراق ایجاد کنند اما نیروهای پیشمرگه و امنیتی در برابر آنها ایستادند.

به گزارش «کردستان 24» سنجاری در حاشیه کنفرانس بین المللی همزیستی و میانه روی که در اربیل برگزار شد گفت که گروهک تروریستی داعش در سال 2014 به اقلیم کردستان عراق حمله کرد که نیروهای پیشمرگه با حمایت کشورهای غربی توانستند در برابر آن ها بایستند و مناطق گسترده ای را از چنگ این گروهک تروریستی تندرو بیرون بکشند.

وی افزود که اقلیم کردستان به هدفی برای تروریسم تبدیل شده بود و تروریست ها با هدف ایجاد یک سازمان تروریستی به این منطقه حمله کردند، اما نیروهای پیشمرگه و آسایش با همراهی ملت کردستان توانستند نقشه های آنها را خنثی کنند.

سرپرست پیشمرگه در ادامه افزایش تلاش های مشترک میان اقلیم کردستان عراق و جامعه بین الملل برای مبارزه با تروریسم را خواستار شد و گفت که این منطقه تلاش های خود در این زمینه را افزایش داده و آمادگی مقابله با هر هجومی را دارد اما باید این هماهنگی ها در سطح بین المللی افزایش یابد.

سنجاری همچنین با تأکید بر ضرورت مبارزه با اندیشه های افراطی گفت که نباید لقمه دندان گیری برای تکفیری ها باشیم.

اقلیم کردستان عراق با وجود قومیت ها و مذاهب متعددی که در خود دارد شاهد سازگاری و همزیستی میان آنها است به گونه ای که به یک نمونه بارز در خاورمیانه تبدیل شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا