سیاسی

دادستان سعودی: جنازه خاشقجی قبل از خروج از کنسولگری قطعه قطعه شد/حکم اعدام برای 5 نفر

دادستان عربستان اعلام کرد، جمال خاشقجی با تزریق ماده ای به قتل رسیده و سپس جسدش قطعه قطعه شده است.

میدل ایست نیوز: دادستانی کل عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در ریاض اعلام کرد: معاون سابق رئیس سازمان جاسوسی عربستان دستور تشکیل تیم ترور خاشقچی را صادر کرده است.

به گزارش «انتخاب»، دادستانی کل عربستان در کنفرانس مطبوعاتی پیرامون تحقیقات سعودی ها درباره قتل خاشقجی گفت: جنازه خاشقچی قبل از خروج از کنسولگری قطعه قطعه شده است.

وی افزود: تصویری کلی از چهره فرد محلی [ترک] که جنازه خاشقجی را تحویل گرفته در دست داریم، معاون سابق رئیس سازمان جاسوسی عربستان دستور تشکیل تیم ترور خاشقچی را صادر کرده است.

دادستان عربستان تصریح کردند: 5 نفر در قتل خاشقجی درگیر بودند، برای تمامی افراد حکم اعدام صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: خاشقجی با تزریق یک ماده به قتل رسیده است و پس از قطعه قطعه و از کنسولگری خارج شده است، این 5 نفر سعی داشتند خاشقجی را زنده دستگیر و به عربستان بازگردانند.

دادستان عربستان مدعی شد که تیم 5 نفره قتل خاشقجی، قتل و تکه تکه کردن جسد این روزنامه نگار را بدون اطلاع مقامات عالی سعودی انجام دادند.

وی همچنین اظهار داشت: جسد قاشقجی توسط تیم قتل به یک محلی ترک تحویل داده شده است، اطلاعات همدست ترک پرونده خاشقچی را به ترکیه خواهیم داد.

وی اظهار داشت یکی از متهمین دوربین های کنسولگری را از کار انداخته است.

دادستان عربستان گفت: اعضای تیم قتل خاشقجی شامل تیم مذاکره کننده، ماموران اطلاعات و جابه‌جایی بوده اند، از ترکیه خواستار امضای توافق همکاری در پرونده قتل خاشقچی هستیم، این درخواست سه بار برای مسئولان ترک ارسال شده ولی پاسخی دریافت نشده است.

دادستان عربستان مجددا تاکید کرد: عملیات بازگرداندن خاشقجی به عربستان از طرف معاون سابق سازمان جاسوسی عربستان صادر شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا