سیاسی

حریت فاش کرد:وجود فایل ۱۵ دقیقه‌ای و برنامه ریزی برای قتل خاشقجی پیش از ورود به کنسولگری عربستان

منابع خبری ترکیه فاش کردند، آنکارا یک فایل صوتی ۱۵ دقیقه‌ای در خصوص مناقشه اعضای تیم ترور بر سر چگونگی قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول در اختیار دارد.

 روزنامه «حریت» ترکیه امروز جمعه گزارشی درباره کشف فایل دوم صوتی مربوط به قتل خاشقجی منتشر کرد و نوشت: آنکارا یک فایل صوتی ۱۵ ثانیه‌ای از مکالمه اعضای تیم ترور درباره نحوه کشتن خاشقجی در داخل کنسولگری سعودی در استانبول در اختیار دارد.

روزنامه ترکیه‌ای می‌گوید، در این فایل ۱۵ دقیقه‌ای که دومین فایل صوتی مربوط به قتل خاشقجی مربوط می‌شود، مشخص است که اعضای تیم ترور درباره چگونگی و نحوه قتل خاشقجی قبل از رسیدنش به مقر کنسولگری سعودی، با یکدیگر صحبت می‌کنند.

«نظیف کرمان» رئیس بخش تحقیقات روزنامه صباح ترکیه اخیرا گفته که نوارهای صوتی که درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول است و در دست مقامات ترکیه قرار دارد، نشان می‌دهد که قاتلان کیسه‌ای را روی سر خاشقجی گذاشته و وی را خفه کرده‌اند و این فایل‌ها لحظات آخر از زندگی این روزنامه‌نگار را نشان می‌دهند.

وی افزود: آخرین حرف‌های خاشقجی این بود: «دارم خفه‌ می‌شوم، این کیسه را از سرم دور کنید. من فوبیای خفگی دارم.این آخرین صحبت‌هایش بود و قاتلان او را در عملیاتی که هفت دقیقه طول کشید، خفه کردند.»

کرمان تصریح کرد: تیم عربستانی مسئول قتل خاشقجی حین عملیات مثله کردن جسدش، کیسه‌هایی را کف اتاق گذاشتند تا خون به بیرون درز نکند و عملیات مثله کردن به دست صلاح الطبیقی، کارشناس پزشکی قانونی عربستان در 15 دقیقه انجام شد و بعد جسد مثله شده را در پنج چمدان بزرگ گذاشته و به خودروی وابسته به کنسولگری عربستان منتقل کردند.

رئیس بخش تحقیقات روزنامه الصباح ترکیه اظهار داشت که تیم عربستان با ابزارها و ادواتی به ترکیه آمد و روزنامه صباح بعدا تصاویر این ادوات را منتشر خواهد کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز سه شنبه گذشته گفته بود که فایل صوتی قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی به قدری هولناک بود که حتی افسر اطلاعاتی عربستانی را نیز که به آن گوش داده بود، شوکه کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرده بود، کسی که دستور این جنایت را صادر کرده بود باید هرچه سریعتر مشخص شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا