دفتر ریاست جمهوری عراق اهداف سفر برهم صالح به ایران و عربستان را تشریح کرد

رئیس جمهور عراق در جریان سفر به ایران پرونده های مشترک میان دو کشور را بررسی، و پس از آن در چارچوب همکاری ها برای گسترش روابط با تمام کشورهای همسایه به عربستان سفر خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: دفتر «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق روز شنبه 17 نوامبر 2018 از پرونده هایی خبر داد که وی در حاشیه سفر به ایران و پس از آن عربستان بررسی خواهد کرد.

به گزارش «بغداد الیوم» دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری عراق پس از دیدار با «حسن روحانی»، همتای ایرانی خود با «آیت الله سید علی خامنه ای»، رهبر ایران دیدار خواهد کرد. وی در این دیدارها علاوه بر بررسی مسائل منطقه ای، در خصوص پرونده های مشترک که در راستای تقویت روابط ریشه دار میان دو کشور باشد، رایزنی خواهد کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است که صالح پس از ایران، در چارچوب همکاری ها برای گسترش روابط با تمام کشورهای همسایه و تحکیم پایه های گفتمان سازنده که در راستای همکاری های مشترک و ثبات و توسعه منطقه باشد به عربستان سفر می کند.

در جریان سفر به ایران هیئتی متشکل از «محمد علی حکیم»، وزیر امور خارجه عراق، «صالح الجبوری» وزیر صنعت، «فالح العامری» و «الخالد العطیه» نمایندگان وزارتخانه های نفت و برق، «اسعد العیدانی» استاندار بصره و تنی چند از مشاوران و کارشناسان برهم صالح را همراهی می کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا