مقام امریکایی با «نیچروان بارزانی» دیدار کرد

در این دیدار علاوه بر استقبال از تصمیم دولت عراق برای ازسرگیری صادرات نفت کرکوک، در خصوص روابط اقتصادی اقلیم کردستان و عراق از یکسو و ایالات متحده از سوی دیگر رایزنی شد.

میدل ایست نیوز: شامگاه جمعه «اندرو پیک»، معاون مدیرکل دفتر امور خاور نزدیک وزبر امور خارجه آمریکا به همراهی یک هیئت از دیپلمات های آمریکایی با «نیچروان بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار کرد.

به نقل از «پایگاه اینترنتی دولت اقلیم کردستان» دو طرف در این دیدار بهبود روابط میان اربیل و بغداد را بررسی، و در خصوص تحولات سیاسی و اقتصادی اقلیم کردستان و روند موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی در عراق و کردستان رایزنی کردند.

همچنین دو طرف با اشاره به لزوم تقویت روابط اربیل و بغداد و مشارکت فعال اقلیم کردستان در روند سیاسی عراق و تداوم این روند موفقیت آمیز، بر تداوم روابط میان ایالات متحده و اقلیم کردستان در تمام زمینه ها تأکید کردند.

از سوی دیگر دو طرف با استقبال از تصمیم دولت فدرال عراق مبنی بر ازسرگیری صادرات نفت کرکوک از طریق لوله انتفال نفت در اقلیم کردستان تأکید کردند که این موضوع در راستای منافع تمام ملت عراق است.

همچنین در این دیدار در خصوص مجموعه ای از مسائل مربوط به روابط اقتصادی اقلیم کردستان و عراق از یک سو و ایالات متحده از سوی دیگر رایزنی شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا