یک فعال اسرائیلی ساعاتی پس از حضور در کویت از این کشور اخراج شد

«بن تزیون» اسرائیلی که با گذرنامه آمریکایی وارد خاک کویت شد 24 ساعت پس از آن مجبور شد این کشور را ترک کند. همچنین یک منبع آگاه گفت که سفر این فعال اسرائیلی با هدف مشارکت در نمایشگاه بین المللی کتاب کویت نبوده است.

میدل ایست نیوز: پس از جنجالی که «بن تزیون» خبرنگار اسرائیلی با حضور خود در  چهل و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کویت به راه انداخت، به فاصله تنها 24 ساعت از این کشور اخراج شد. وی با گذرنامه آمریکایی چهارشنبه وارد فرودگاه کویت شده بود و پنجشنبه عصر این کشور را ترک کرد.

به نقل از روزنامه کویتی «الرأی» یک منبع آگاه گفت که بن تزیون 32 ساله و متولد روسیه که با حضور در مسجد پیامبر اسلام (ص) نیز جنجال به راه انداخته بود این بار از ریاض به کویت رسید و در لحظه وارد شدن به این کشور از پاسپورت آمریکایی استفاده کرد.

بر حسب تصادف بن تزیون در حاشیه دیدار از نمایشگاه بین المللی کتاب کویت که پنجشنبه شروع به کار کرده بود، از یکی از شهروندان کویتی خواست که با او عکس بگیرد. پس از این ماجرا شهروند کویتی برای انتشار خبر حضور بن تزیون این عکس را در صفحات اجتماعی منتشر کرد.

این منبع آگاه گفت که سفر بن تزیون به کویت با هدف مشارکت در نمایشگاه کتاب نبوده است. وی ادامه داد که بن تزیون پیش از این نیز به برخی از کشورهای منطقه نظیر ایران، لبنان، امارات و عربستان سفر کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا