سیاسی

گلایه مقتدی صدر از هادی العامری

رهبر جریان صدر عراق با خطاب قرار دادن هادی العامری از وجود معاملاتی بر سر تصاحب وزارتخانه هایی در دولت جدید عراق گلایه کرد.

میدل ایست نیوز: «سید مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق از وجود معاملات بزرگی برای خرید وزارتخانه هایی در دولت جدید عادل عبدالمهدی، پرده برداشت.

صدر در حساب توییتری خود با خطاب قرار دادن «هادی العامری»، رهبر ائتلاف الفتح، گفت: معامله بزرگی میان برخی از اعضای ائتلاف الفتح و شماری از افراد ائتلاف سازندگی در جریان است که سیاسیون اهل تسنن عراق برای خرید وزارتخانه‌ها، پول کلانی را با حمایت خارجی بی سابقه، هزینه می کنند.

توییت صدر پس از آن مطرح شد که منبعی آگاه از وجود معامله ای سیاسی با هدف نشاندن «فالح فیاض» به سِمت وزرات کشور و تعیین «سلیم جبوری» به عنوان وزیر دفاع، پرده برداشت.

ابن منبع آگاه در گفتگو با شفق نیوز گفت: بر اساس این معامله، نمایندگان اهل تسنن عراق به فیاض رای می دهند تا وی بتواند رای اعتماد پارلمان را کسب کند، در مقابل ائتلاف سازندگی به الجبوری رای می دهند تا پس از کسب رای اعتماد پارلمان، بتواند وزارت دفاع را به عهده بگیرد.

در همین راستا گزارش های رسانه ای از وجود اختلاف میان فراکسیون های «اصلاح» و «سازندگی» بر سر نامزدی فالح فیاض بر وزارت کشور خبر می دهند، موضوع این اختلاف فالح فیاض، نامزد وزرات کشور عراق است که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور به دلیل وتویی که مقتدی صدر رهبر بر سر انتخاب وی گذاشت، نتوانست برایش رای اعتماد بگیرد و همچنان هشت وزارتخانه کابینه عراق بدون وزیر باقی مانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا