موضوعات داغ

دیدار مسعود بارزانی با مقتدی صدر

مسعود بارزانی در سفری به نجف اشرف با مقتدی صدر دیدار کرد.

 

میدل ایست نیوز: رییس حزب دموکرات کردستان با رهبر جریان صدر دیدار کرد.
لید: رییس حزب دموکرات کردستان و رهبر جریان صدر با بررسی مکانیزم تشکیل دولت جدید گفتند که از این دولت حمایت می کنند.

میدل ایست نیوز: روز جمعه «مسعور بارزانی» رییس حزب دموکرات کردستان به نجف اشرف رسید و با «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر دیدار کرد.

به گزارش «العربی الجدید» یک منبع آگاه گفت که دو طرف در این دیدار چالش های پیش روی «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق را در مسیر تشکیل دولت بررسی کردند. این منبع آگاه همچنین گفت که بارزانی و صدر بر لزوم ارائه حمایتی که دولت جدید برای تداوم مسیر خود به آن نیاز دارد تأکید کردند.

وی گفت که دو‌ طرف مسائل سیاسی مختلف را بررسی کردند که مهم ترین آن ها مکانیزم انتخاب هشت وزیر باقی مانده از کابینه دولت، حل و فصل تمام مشکلات میان بغداد و اربیل و رسیدن به یک رویکرد مشترک در‌ مورد کرکوک و سایر مناطق مورد اختلاف بود.

همچنین «صباح العکلیلی» یکی از اعضای ائتلاف سائرون وابسته به مقتدی صدر در گفت و گویی مطبوعاتی با هشدار نسبت به حساسیت مذاکرات بارزانی با سران سیاسی در خصوص پرونده های قدیمی میان بغداد و اربیل گفته بود که این پرونده ها را می‌توان در سایه سار قانون اساسی حل و فصل کرد.

وی گفت که سفر بارزانی به بغداد در شرایط خاصی صورت گرفته و نباید از آن برای باز کردن پرونده‌های قدیمی سوء استفاده شود، چرا که امکان دارد به بحران های سیاسی جدیدی ختم شود.

عکلیلی گفت که کرکوک جزیی از خاک‌ عراق است و متن قانونی اساسی صراحتا به این موضوع اشاره دارد. بنابراین این شهر باید تحت سلطه دولت مرکزی در بغداد باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا