وزارت دفاع عراق: حضور نیروهای امریکایی مورد پذیرش مردم و دولت عراق نیست

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که این کشور به تنهایی قادر به اعمال حاکمیت بر خاک خود است و حضور نیروهای خارجی مورد پذیرش مردم و دولت عراق نیست.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع عراق تاکید کرد که وجود پایگاه های نظامی امریکا در عراق نزد مردم و دولت این کشور، امری مردود و ناپذیرفتنی است و در عین حال اعلام کرد که عراق مخالف حضور نیروهای خارجی در خاک خود است.

به گزارش وبگاه حبری المعلومه، «محمد العسکری»، مشاور وزارت دفاع در گفت‌وگو با روزنامه «الدستور» مصر گفت: وجود پایگاه های نظامی امریکا در خاک عراق در نظر مردم و دولت عراق، قابل قبول نیست و ما نمی پذیریم که نیروهای خارجی در خاک عراق حضور داشته باشند. ما می توانیم به طور کامل حاکمیت خود را بر تمام خاک عراق اعمال کنیم.

العسکری در ادامه گفت: عراق در بحبوحه نبرد با گروه تروریستی داعش که تا دروازه های بغداد پیشروی کرده و بر یک سوم خاک عراق مسلط شده بودٰ از نیروهای امریکایی و یا عربی کمک نخواست اما این منافاتی با این مطلب ندارد که میان عراق و ایالات متحده امریکا، توافق‌نامه‌های راهبردی وجود داشته باشد.

مشاور وزارت دفاعر عراق در پایان با اشاره به حضور کارشناسان امریکایی در پایگاه های نظامی کشورش گفت: تنها دلیل حضور این کارشناسان این است که امریکا کشور سازنده سلاح هایی است که ما در اختیار داریم، این افراد مشاوران و آموزش دهندگانی هستند که بخش اعظم آنها از طریق ناتو برای آمورش دانشکده های نظامی در عراق حضور دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا