بازخواست از پادشاه سابق اسپانیا به خاطر دست دادن با بن سلمان

اقدام «خوان کارلوس» پادشاه سابق اسپانیا در مصافحه با ولیعهد سعودی در حاشیه مسابقات اتومبیل رانی، برای وی دردساز شده است.

میدل ایست نیوز:«خوان کارلوس» پادشاه سابق اسپانیا که طبق روال هر سال برای دیدن مسابقات اتومبیل رانی به ابوظبی سفر کرده بود، در حاشیه این سفر با بن سلمان دیدار و با وی مصافحه کرد.

به گزارش روزنامه فرا منطقه ای القدس العربی، حزب «پودیموس» اسپانیا به این اقدام خوان کارلوس، واکنش شدیدی نشان داد و خواستار حضور پادشاه سابق اسپانیا در دادگاه برای توضیح دلایل اقدام خود در دست دادن با بن سلمان شد و این کار وی را موجب خدشه دار شدن وجهه اسپانیا در جهان قلمداد کرد.

کاخ پادشاهی اسپانیا در واکنش به این انتقادات اعلام کرد که این اقدام پادشاه سابق این کشور تنها یک اقدام صرفا پروتوکلی بوده و وی هیچ نشستی با بن سلمان نداشته است.

بن سلمان، ولیعهد عربستان در پی کشته شدن «جمال خاشقجی»، روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول در معرض فشارهای بی سابقه بین المللی به سر می برد و سفرهای منطقه ای و نیز شرکت وی در نشست سران گروه جی 20، در راستای عادی جلوه دادن اوضاع انجام گرفته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا