دیدار نخست وزیر عراق با نمایندگان معترضان بصره

در جریان دیدار نخست وزیر عراق و نمایندگان مردم معترض بصره، گزارش مفصلی درباره مشکلات و کمبودهای استان و مطالبات معترضان ارائه شد.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، در دیدار با نمایندگان معترضان بصره و نمایندگان حکومت محلی وضعیت خدمات و امنیت در این استان را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر عراق، در این دیدار که روز چهارشنبه در بغداد با حضور استان‌دار بصره و نمایندگان آن در مجلس و فرمانده ستاد مشترک و پلیس بصره و نمایندگانی از معترضان و شخصیت‌های برجسته شهر بصره انجام شد وضعیت این استان در بخش امنیت و بازسازی و تأمین آب آشامیدنی و سرمایه‌گذاری و خدمات و کشاورزی و صنعت و مسکن و بهداشت و راه‌سازی و اشتغال زایی بررسی شد.

نمایندگان بصره در این نشست توضیحات مفصلی درباره وضعیت این استان و مشکلات آن و مطالبات معترضان ارائه دادند و عبدالمهدی تأکید کرد که بصره پایتخت اقتصادی عراق است و باید با همه وجود برای پایان دادن به محرومیت‌های آن تلاش کنیم.

او بصره را استانی خاص دانست و تأکید کرد که دولت مرکزی و حکومت محلی و قوه مقننه باید دست در دست هم برای خدمت‌رسانی به استان تلاش کنند و به دور از تبادل اتهامات از موانع گذر کنند و فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری در آن فراهم سازند.

نخست وزیر عراق اعتراض مسالمت‌آمیز را حق طبیعی و دموکراتیک مردم دانست و تأکید کرد که این اعتراضات نباید از چارچوب‌های مسالمت آمیز خارج شود. همچنین نخست وزیر عراق تأکید کرد که دولت اقدامات عملی خود برای حمایت از بصره و بهبود وضعیت خدمات در این استان را آغاز کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا