چرا ولیعهد عربستان به جای هتل در سفارت کشورش در آرژانتین مستقر شد؟

«محمد بن سلمان» پس از ورود به بوئنوس آیرس به جای اقامت در هتلی که برای او در نظر گرفته شده بود در سفارت عربستان در آرژانتین مستقر شد.

میدل ایست نیوز: «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، به جای هتلی که برای اقامت وی در بوئنوس آیرس در نظر گرفته شده بود در مقر سفارت عربستان سعودی در آرژانتین مستقر شده است.

به گزارش «الشبکة العربیة»، محمد بن سلمان که سفرش به چند کشور عربی با تظاهرات مردم همراه شده بود، پس از تونس برای شرکت در نشست گروه بیست عازم بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین شد و به جای اقامت در هتل لوکسی که برای اقامتش در نظر گرفته شده بود در مقر سفارت عربستان در آرژانتین مستقر شد.

این گزارش می‌افزاید که احتمالا علت اقامت بن سلمان در سفارت کشورش، در امان ماندن از تظاهراتی است که قرار است در اعتراض به حضور وی در آرژانتین برگزار شود.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز اعلام کرده بود که درخواست پیگرد قضایی ولیعهد عربستان را به علت دست داشتن در جنایت قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه نگار عربستانی، به دستگاه قضایی آرژانتین خواهد داد. برخی ناظرات معتقدند که اقامت بن سلمان در مقر سفارت کشورش در آرژانتین برای فرار از پیگرد قضایی ناشی از این درخواست سازمان‌های حقوق بشری است.

مقامات آرژانتین اعلام کرده‌اند که تدابیر سخت امنیتی پیرامون سفارت عربستان تدارک دیده و نیروهای ویژه برای حفظ امنیت سفارت اعزام کرده و موانعی برای رسیدن مردم به دیوار سفارت کار گذاشته‌اند تا هیچ‌گونه آسیبی به ساختمان سفارت و شخص ولیعهد نرسد.

نشست سران بیست اقتصاد برتر جهان قرار است روزهای جمعه و شنبه در بوئنوس آیرس برگزار شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الشبکة العربیة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا