سرخط خبرها

حمله هوایی اسرائیل به جنوب سوریه

گفته می‌شود هدف این حمله انهدام سلاح‌هایی بوده که مقصد آن حزب الله لبنان بوده است.

میدل ایست نیوز: ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته مواضعی را در جنوب سوریه بمباران کرد، این درحالی است که سوریه اعلام کرده که توانسته این حمله را ناکام بگذارد و یک جنگنده اسرائیلی را ساقط کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شب گذشته مواضعی را در جنوب سوریه بمباران کردند که گفته می‌شود هدف آن انهدام سلاح‌هایی بوده که مقصد آن حزب الله لبنان بوده است.

وزارت دفاع سوریه نیز با تایید وقوع این حمله هوایی از سوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که توانسته “حمله نیروهای متخاصم” را در آسمان منطقه الکسوه در حومه دمشق ناکام بگذارد و یک جنگنده مهاجم را نیز سرنگون کند.

یک منبع نظامی در ارتش سوریه گفت که سامانه‌های دفاع هوایی ارتش توانسته موشک‌های پرتاب شده از سوی جنگنده‌های مهاجم را قبل از رسیدن به اهدافشان منهدم کند.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از این حوادث، سرنگونی جنگنده خود توسط پدافند هوایی سوریه را تکذیب کرد اما انجام این حمله را نیز همانند گذشته نه تأیید و نه تکذیب کرده است.

تصاویری نیز از بقایای یک موشک زمین به هوای پدافند هوایی ارتش سوریه منتشر شده است که ظاهرا در بلندی‌های جولان به زمین افتاده است. حمله شب گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به سوریه را می‌توان اولین حمله تأیید شده از سوی اسرائیل به سوریه دانست که پس از استقرار سامانه‌های اس300 روسیه در خاک سوریه انجام شده است.

پیشتر گفته می‌شد که با استقرار این سامانه‌ها هرگونه تحرک اسرائیلی در خاک سوریه با دشواری فراوان همراه خواهد بود اما ظاهرا تعلل طرف روسی باعث شده که اسرائیل همچنان بتواند به اقدامات خارج از قانون خود ادامه دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر و در دیدار با مسئولان روس تأکید کرده بود که حتی پس از استقرار سامانه‌های اس300 در سوریه به حملات خود به خاک این کشور ادامه خواهد داد که به نظر می‌رسد با مخالفت روس‌ها مواجه نشده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا