سرخط خبرها

مجمع عمومی سازمان ملل خواهان عقب‌نشینی کامل اسرائیل از جولان شد

مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را درباره لزوم عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی از جولان تصویب کرد.

میدل ایست نیوز: مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای از اسرائیل خواست به طور کامل از جولان سوریه عقب نشینی کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از سانا، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را درباره لزوم عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی از جولان تصویب کرد. مجمع عمومی اعلام کرد که اقدامات اسرائیل درباره تحمیل قوانین خود بر جولان سوریه باطل است و هیچ گونه مشروعیتی ندارد.

منذر منذر، معاون هیات دائم سوریه در سازمان ملل در این راستا، گفت‌: اقدامات اسرائیل در اراضی عربی غیر قانونی است و ما از حق خود درباره جولان هرگز کوتاه نمی آییم و درباره این منطقه به هیچ وجه مذاکره نمی‌کنیم.

وی در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل درباره اوضاع خاورمیانه، گفت‌: اسرائیل بخش مهمی از خاک ما در جولان را همچنان تحت اشغال دارد و به اقدامات سرکوبگرایانه خود در آنجا ادامه می‌دهد. اسرائیل همچنین به تبعیض نژادی و سیاست‌های تروریستی و بازداشت ظالمانه ساکنان جولان ادامه‌ می‌دهد. ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که ما صاحبان قانونی جولان هستیم و اسرائیل و شهرک نشینانش باید دیر یا زود خاک ما در جولان را ترک کنند. ما هرگز از حق خود درباره باز پس گیری جولان کوتاه نخواهیم آمد. سازمان ملل و کشورهای عضو آن نباید با رژیم ا شغالگر اسرائیل برخورد معمولی داشته باشند باید برای پایان اشغالگری اسرائیل اقدام فوری اتخاذ کند.

وی گفت‌: ما همچنین بر موضع ثابت خود در حمایت از مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت‌شان و تشکیل کشوری مستقل به پایتختی قدس و حق آوارگان فلسطینی برای بازگشت به مناطق‌شان تاکید می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا