اردوغان: موضع بن‌سلمان درباره قتل خاشقجی را قبول ندارم

رئیس‌جمهوری ترکیه تصریح کرد، آنکارا تا زمان مشخص نشدن آمر قتل خاشقجی آرام نخواهد گرفت و این به مصلحت عربستان است.

میدل ایست نیوز: رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار داشت: واقعیت جنایت قتل جمال خاشقجی که دولت عربستان سعی کرد ابتدا آن را انکار و سپس سعی کرد واقعیت را مخدوش کند و نهایتا به وقوع آن اعتراف کرد برتری موضع قاطع ترکیه را به اثبات رساند.

به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانس خبری در پایان اجلاس سران گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین اظهار کرد: ترکیه قصد ندارد به خاندان سلطنتی در عربستان ضرر برساند در واقع شناسایی عاملان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به نفع خود عربستان هم هست.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: محمد بن سلمان،‌ ولیعهد سعودی دادستان کل عربستان را برای تحقیق درباره قتل خاشقجی به ترکیه فرستاد اما او هیچ اطلاعاتی به آنکارا ارائه نکرد.

وی خاطرنشان کرد، کشورش ادله و شواهدی دارد که نشان می‌دهند خاشقجی در عرض هفت و نیم دقیقه کشته شده و این ادله را به هر کشوری که درخواست کرده از جمله آمریکا، انگلیس و عربستان داده است.

رئیس‌جمهوری ترکیه تصریح کرد، آنکارا تا زمان مشخص نشدن آمر قتل خاشقجی آرام نخواهد گرفت و این به مصلحت عربستان است.

اردوغان افزود: این گفته بن سلمان که نمی‌توان به ادعایی ثابت نشده کسی را در قتل خاشقجی متهم کرد را قبول ندارد. او بعد از دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که موضع‌گیری بن سلمان را درباره این جنایت قبول ندارد.

وی افزود، نخست وزیر کانادا موضوع خاشقجی را با محمد بن سلمان مطرح کرد جوابی به او داد که من آن را باور نمی‌کنم.

اردوغان تصریح کرد: از همان لحظه اولی که ما متوجه جنایت شدیم تمام توان خود را برای افشای ابهامان آن به کار گرفتیم.

رئیس‌جمهوری ترکیه از عربستان خواست مظنونان قتل خاشقجی را تحویل دهد و همچنین نسبت به محاکمه آنها در عربستان ابراز نارضایتی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا