تحقیقات پارلمان عراق در خصوص پرونده های مربوط به بانک مرکزی این کشور

پارلمان عراق در نظر دارد در خصوص سه پرونده ای که به بانک مرکزی این کشور مربوط می شود، از طریق تشکیل کمیته ای متشکل از کمیسیون مالی پارلمان به تحقیق و تفحص بپردازد.

میدل ایست نیوز: «جمال کوچر»، یکی از اعضای کمیسیون مالی پارلمان عراق، امروز یکشنبه اعلام کرد که پارلمان در نظر دارد در رابطه با سه پرونده ای که با بانک مرکزی در ارتباط است، تحقیق کند و در همین راستا برای ایراد توضیحات، میزبان مسئولین این نهاد مالی خواهند بود، کوچر در عین حال گفت که یکی از این پرونده ها، مساله خیس شدن میلیاردها دلار در نتیجه بارندگی هاست.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، کوچر در گفت وگویی مطبوعاتی عنوان کرد: هیئت رئیسه پارلمان، به کمیسیون مالی ماموریت داد در خصوص خیس شدن میلیاردها دلار در بانک الرافدین و پول اختصاص یافته برای ساخت ساختمان جدید بانک مرکزی، پیگری های لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت: در ابتدا، هیئت رئیسه پارلمان در نظر داشت سه تن از نمانیدگان کمیسیون های تحقیق و قانون پارلمان را به کمیته متشکل از اعضای کمیسیون مالی، برای تحقیق در خصوص پرونده های بانک مرکزی، مشخص کند اما در نهایت هیئت رئیسه به این نتیجه رسید که این پرونده را به طور کامل به کمیسیون مالی ارجاع دهد.

این عضو پارلمان عراق در پایان تصریح کرد: کمیسیون مالی در روز چهارشنبه اعضای خود را به سه کمیته فرعی تقسیم خواهد کرد؛ مسئولیت کمیته نخست، تحقیق و تفحص در خصوص میزان پول اختصاص یافته برای ساخت بانک مرکزی جدید عراق خواهد بود، کمیته دوم موظف خواهد در خصوص خیس شدن هفت میلیارد دلار بررسی های لازم را انجام دهد اما کمیته سوم ماموریت خواهد یافت در رابطه با فروش ارز، تحقیقات همه جانبه ای به عمل آورد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا