سرخط خبرها

لغو کنفرانس خبری بن سلمان در الجزایر

ولیعهد عربستان که در میان موجی از اعتراضات فعالان و احزاب الجزایری وارد این کشور شد گفته شده که کنفرانس خبری عادی را که معمولا در این سفرها برگزار می‌شود، لغو کرده است.

میدل ایست نیوز: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان یکشنبه‌شب در ادامه سفرهای خارجی خود وارد الجزایر شد.

به گزارش ایسنا، شبکه المیادین گزارش داد، احمد اویحیی، نخست‌وزیر الجزایر و تعدادی از وزرای دولتش به استقبال او در فرودگاه بین‌المللی این کشور رفتند.

المیادین گزارش داده اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه وی کنفرانس خبری خود را لغو کرده و خبرنگاران را به همایش تجاری مشترک که در این کشور برگزار شده ارجاع داده است.

همایش تجاری الجزایر – عربستان امروز در پایتخت الجزایر به ریاست یوسف یوسفی وزیر صنایع الجزایر و ماجد بن عبدالله القصبی وزیر تجارت عربستان در حاشیه سفر بن سلمان آغاز به کار کرد.

این درحالی است که به دنبال اعلام سفر محمد بن سلمان به الجزایر ۱۷ روزنامه‌نگار الجزایری در بیانیه‌ای مخالفتشان را با استقبال از او اعلام کردند.

لویزه حنون، دبیرکل حزب کارگران الجزایر نیز مخالفت خود را با این سفر اعلام کرد.

عبدالرزاق مقری، رئیس جنبش جامعه سالم ضمن مخالفتش با سفر محمد بن سلمان به الجزایر گفت: شرایط به الجزایری‌ها اجازه نمی‌دهد از ولیعهد عربستان استقبال کنند. او مسؤول قتل تعداد زیادی از کودکان یمنی است و تعداد زیادی از عربستانی‌ها را بدون هیچ جرمی به زندان انداخته و آخرین جنایتش نیز قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد بود.

محمد بن سلمان تاکنون به امارات، بحرین، مصر، تونس و موریتانی سفر کرده است. این اولین تور خارجی او از زمان قتل خاشقجی است.

محمد بن سلمان روز یکشنبه در سفر کوتاهی به موریتانی با محمد ولد عبدالعزیز، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار و درباره پرونده‌هایی از جمله حمایت از حل سیاسی بحران سوریه صحبت کرد.

از سوی دیگر ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دستور احداث بیمارستانی با ۳۰۰ تخت در نواکشوت، پایتخت موریتانی را داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا