امیر کویت: به «جنگ اظهارات پوچ» پایان دهیم

امیر کویت تأکید کرد که احتمال دارد وضعیت بی ثباتی کنونی در منطقه شدت بگیرد.

میدل ایست نیوز: «شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح»، امیر کویت، تأکید کرد که «شورای همکاری خلیج فارس» مایه امید و الگویی شایسته پیروی برای تحقق همکاری سازنده در سطح جهان عرب است.

الصباح در اظهاراتی که در پرونده‌ای مربوط به اقتصاد کویت ازسوی مؤسسه «آکسفورد بیزنس گروپ» منتشر شده از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواست که مانند کویت برای آرام کردن فضا تلاش کنند و «به جنگ اظهارات پوچ» پایان دهند تا بتوان بحران را کنترل کرد.

او افزود که آنچه مایه وحدت ما می‌تواند باشد بسیار بیشتر و قدرتمندتر از آن است که مایه تفرقه باشد، برای همین تمرکز خود را بر حفظ شورای همکاری به عنوان نماد افتخار و امنیت و رفاه قرار دهیم.

امیر کویت درباره خطرات نزاع‌های مسلحانه در منطقه و تأثیر بر امنیت کشورش هشدار داد و گفت: «احتمال دارد که وضعیت بی ثباتی کنونی در منطقه شدت بگیرد.» وی افزود که همه باید به این خطرات آگاه باشند چون «این نزاع‌های تأثیرات ویران‌کننده‌ای بر امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس و ملت‌ها خواهد داشت».

الصباح مهم‌ترین چالش داخلی در کشورش را اصلاحات اقتصادی عنوان کرد و افزود: «اقتصاد کویت ایراد ساختاری روشنی دارد که علت آن تکیه بر منبع طبیعی واحدی است که رو به پایان است» وی تأکید کرد که باید به فکر تنوع منابع درآمدهای کشور بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
از طريق
عربی 21

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا