نماینده ائتلاف صدر نسبت به افزایش خشم مردم و قطع احتمالی صادرات نفت بصره هشدار داد

در پی اعتراضات مردمی، استاندار بصره به متظاهرین حمله ور شد.

میدل ایست نیوز: «بدرالزیاری»، نماینده ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر، روز چهارشنبه 5 دسامبر2018 سرکوب تظاهرات بصره با سلاح گرم را محکوم کرده و از خشم معترضان و قطع صادرات نفت هشدار داد.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، زیاری در گفت وگویی با این وبگاه گفت: جمعیت تظاهرکنندگان رو به افزایش  و اعتراضات به دلیل مشکلات بهداشتی و محیط زیستی و خدماتی مردم بصره در حال گسترش به مناطق مختلف است.

وی تأکید کرد وعده های داده شده برای حل مشکل آب و پایین آوردن درصد بیکاری، وعده هایی دروغین است.

وی افزود ادامه بی توجهی دولت فدرال و دولت محلی به خواسته های معترضین  و عدم اجرای آنها خطرات بسیاری درپی دارد که از جمله آنها روی آوردن تظاهرکنندگان به چاه های نفت و قطع صادرات آن است.

زیادی خواستار آزادی تظاهرات کنندگان و اجرای خواسته های آنها شد، پیش ازآن که امور از کنترل خارج شود.

به نوشته وبگاه بغداد الیوم تعدادی از تظاهرکنندگان در مقابل ساختمان دفتر استانداری بصره روز سه شنبه 4 دسامبر  2018 گروهی از نیروهای واکنش سریع  را متهم به حمله به خود کردند.

بر اساس یک کلیپ که توسط بغداد الیوم منتشر شد «اسعد العیدانی»، استاندار بصره شخصا به تظاهرات کنندگان حمله و خواستار بازداشت آنها شد.

در این کلیپ که توسط یکی از معترضین با تلفن همراه شخصی ضبط شده است، عیدانی بلافاصله پس از خروج از ماشینی که توسط مردانی با کت های زرد احاطه شده بود و پیش از ترک محل به یکی از تظاهرکنندگان حمله ورشد و این درحالی بود که یکی از نیروهای محافظ شخصی او را دنبال می کرد. پس از این حادثه تصویربردار کانال الحره که این اتفاق را با دوربین خود ضبط کرده بود بازداشت شد.

استاندار بصره حمله خود به تظاهرکنندگان را با این جملات توجیه کرد که برخی از تظاهرکنندگان به خانواده او توهین کرده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا