رای گیری برای تکمیل کابینه عراق به یکشنبه موکول شد

نخست وزیر عراق برای رای گیری به وزرای باقی مانده توسط مجلس، یکشنبه به پارلمان خواهد رفت.

میدل ایست نیوز:«حسن شاکر»، نماینده مجلس امروزشنبه، 8 دسامبر 2018 گفت «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر، راه را برای گفت وگو و رایزنی دو ائتلاف اصلاح وسازندگی و بناء گشوده و اسامی باقی مانده کابینه وزارت را در جلسه پارلمان که مقرر است فردا (یکشنبه) برگزار شود تقدیم خواهد کرد.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم شاکر در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان کرد نخست وزیر، نامزدهای هشت وزارت باقی مانده را فردا یکشنبه پس از آن که فرصت گفت وگو میان دو حزب بناء و اصلاح و سازندگی را برای به نتیجه رسیدن در مورد فالح فیاض، نامزد وزارت کشور فراهم کرد، تقدیم پارلمان خواهد کرد.

وی افزود بدون رای اعتماد به این هشت وزارتخانه کابینه ناقص و عملیات سیاسی مختل خواهد بود و نه نخست وزیر و نه وزرا قادر به اجرای برنامه دولت نخواهند بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد، انتظار می رود که هفت وزارتخانه رای اعتماد بگیرند به جز یک وزارت امنیت که به بعد موکول خواهد شد.

در همین رابطه «بدر الزیادی»، نماینده ائتلاف سائرون از نشستی مهم میان نخست وزیر و روسای همه تشکل های سیاسی برای حل و فصل موضوع  رای اعتماد به باقی وزرای کابینه خبر داد.

زیادی افزود نخست وزیر خواستار توافق با تشکل های سیاسی در این خصوص است، و اشاره کرد ائتلاف سائرون تا این لحظه بر مخالفت با  نامزدی فالح الفیاض برای تصدی وزارت کشور اصرار دارد.

روزنامه لبنانی «الاخبار» نیز به نقل از «منابع آگاه از روند مذاکرات تشکل های سیاسی» خبر داده و گزارش داده است که موضوع رأی اعتماد به وزرای کابینه در دستور کار جلسه روز یکشنبه خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا