«نوری مالکی»: تغییر «فالح الفیاض» را هرگز نمی پذیریم

«نوری مالکی» تاکید کرد تغییر «فالح الفیاض» تحمیل اراده ائتلاف سائرون است.

میدل ایست نیوز: «نوری مالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون تاکید کرد که ائتلاف او هرگز به ائتلاف بناء و حتی به «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر اجازه تغییر «فالح الفیاض»، نامزد وزارت کشور و حتی هیچ کدام از نامزدهای وزارت های خالی دیگر را نخواهد داد.

به گزارش وبگاه خبری المربد، وی درگفت وگویی با این وبگاه تصریح کرد که تغییر فیاض نشان دهنده تحمیل اراده ائتلاف سائرون بر پارلمان و دولت به طرق غیرقانونی است و به گفته وی این خطری در روند سیاسی کشور است.

مالکی در ادامه از تشکل سائرون در پارلمان خواست که دیدگاه خود را در رد فالح فیاض و عدم دادن رای اعتماد به او در صورتی که قصد آن را داشته باشند، توضیح دهند.

به نوشته این وبگاه خبری نوری مالکی افزود اگر فیاض آرای کافی به دست نیاورد شخص دیگری جایگزین او خواهد شد اما اگر موفق به کسب آرای بیشتر نمایندگان پارلمان شود این بدان معناست که این ملت است که او را برای این منصب برگزیده است.

در ادامه مالکی تاکید کرد بر اساس قانون انتخاب نامزدهای وزارت خانه ها با رای گیری در داخل پارلمان انجام می شود نه با هرج و مرج و تهدید و وعده دادن.

همزمان به گزارش بغداد الیوم «مظفر اسماعیل»، نماینده ائتلاف سائرون امروز شنبه 8 دسامبر 2018 عنوان کرد سخنان رئیس ائتلاف دولت قانون درباره عدم تغییر فالح الفیاض، نامزد وزارت کشور غیر قابل قبول است و تاکید کرد دخالت های خارجی تاثیر بزرگی بر صحنه سیاسی عراق دارد.

وی در ادامه گفت سخنان مالکی جزئی از این دخالت های خارجی در صحنه سیاسی عراق است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
المربد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا