سائرون: نخست وزیر به صراحت معلوم کند که «الفیاض» نامزد کیست

یک عضو ائتلاف سائرون در مجلس از نخست وزیر عراق خواست معلوم کند که «فالح الفیاض» انتخاب خود او برای وزارت کشور است یا نامزد پیشنهادی ائتلاف «بناء» است.

میدل ایست نیوز: «صباح العکیلی»، نماینده مجلس عراق از ائتلاف «سائرون» در واکنش به اظهارات اخیر «هادی العامری» از نخست وزیر عراق خواست که به‌صراحت معلوم کند که «فالح الفیاض» نامزد خود وی برای وزارت کشور است یا نامزد پیشنهادی ائتلاف «بناء».

به گزارش «کتابات»، العکیلی، عضو ائتلاف سائرون تأکید کرد که موضع سائرون درباره رأی اعتماد به وزرای باقی‌مانده دولت «عادل عبدالمهدی» تغییری نکرده و همچنان مخالفت با وزارت کشور فالح الفیاض به قوت خود باقی است.

هادی العامری در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرده بود که فالح الفیاض نامزد ائتلاف «بناء» برای وزارت کشور نیست بلکه خود نخست وزیر او را برای وزارت کشور نامزد کرده است و ائتلاف بناء اصراری بر وزارت کشور الفیاض ندارد.

العکیلی در واکنش به این اظهارات از نخست وزیر عراق خواست که روشن و شفاف معلوم کند که واقعا الفیاض نامزد خود نخست وزیر برای وزارت کشور است یا نامزد ائتلاف بناء است.

او افزود که اگر الفیاض را خود عبدالمهدی انتخاب کرده باشد موضع سائرون متفاوت خواهد بود و باید پرسید که الفیاض که تشکل‌های سیاسی و ملت عراق با وزارت وی مخالفت دارند چگونه می‌تواند وزیر موفقی باشد.

العکیلی هشدار داد که پافشاری و تلاش برای تحمیل اراده چه از سوی عبدالمهدی و چه از سوی تشکل‌های سیاسی بر انتخاب چهره هایی که فاقد مقبولیت سیاسی و مردمی‌اند باعث شدت گرفتن بحران سیاسی در کشور می‌شود.

هم‌زمان «غایب العمیری» عضو دیگر این ائتلاف به «الفرات نیوز» گفت که فالح الفیاض در هیچ حالتی در مجلس رأی نخواهد آورد.

او افزود که عبدالمهدی باید با قدرت تمام دربرابر دخالت‌های خارجی بایستد و شخصیتی کارآمد و توانمند را برای وزارت کشور و دیگر وزارت‌خانه تعیین کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
کتابات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا