قطر در واکنش به انتقادهای بحرین: ما مستقلیم، نیاز به پند کشورهای دنباله رو نداریم

«احمد بن سعید الرمیحی»، مدیر دفتر رسانه ای وزارت امور خارجه قطر در نخستین واکنش این کشور به سخنان وزیر خارجه بحرین اعلام کرد که قطر در تصمیم گیری خود مستقل است و نیازی به نصیحت کشورهای دنباله رو ندارد.

میدل ایست نیوز:یکی از مقامات قطر گفت: قطر در تصمیم گیری خود مستقل است و این کشور در روزی که حاکمان کشورهای محاصره کننده از نشست سال گذشته شورای همکاری خلیج فارس غایب بودند، در این نشست حضور پیدا کرد.

به گزارش روزنامه فرا منطقه ای القدس العربی، این اظهارات، نخستین واکنش قطر به سخنان «خالد بن احمد»، وزیر امور خارجه بحرین بود که عدم حضور «تمیم بن حمد» امیر قطر را در نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، مورد انتقاد قرار داده بود.

«احمد بن سعید الرمیحی»، مدیر دفتر رسانه ای وزارت امور خارجه قطر، انتقاد مقام بحرینی را رد کرد و در حساب توییتری خود نوشت: قطر در تصمیم گیری خود مستقل است و در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که در کویت برگزار شد، شرکت کرد، اما کشورهای محاصره کننده ما، در این نشست غایب بودند.

وی همچنین گفت: قطر نیازی به پند کشورهای دنباله رو ندارد.

قطر، «سلطان المریخی»، وزیر مشاور در امور خارجه خود را برای شرکت در نشست سالانه شورای همکاری خلیج فارس به عربستان فرستاده است.

روز شنبه، یکی از مقامات قطر اعلام کرده بود، که امیر این کشور در سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس که امروز یکشنبه در ریاض، پایتخت عربستان در حال برگزاری است، شرکت نخواهد کرد.

پیشتر وزیر امور خارجه بحرین گفته بود که امیر قطر شایسته است با قبول خواسته های عادلانه ما در این نشست شرکت کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا