سرخط خبرها

پارلمان عراق از زمان تشکیل تاکنون هیچ قانونی به تصویب نرسانده است

کمیسیون حقوقی پارلمان عراق از همه فراکسیون های سیاسی خواست تا سرانجام پرونده انتخاب روسای کمیسیون های پارلمانی را مشخص کند.

میدل ایست نیوز: کمیسیون حقوقی پارلمان عراق از فراکسیون های سیاسی خواست تا تکلیف پرونده انتخاب روسای کمیسیون های پارلمانی را مشخص کنند. این کمیسیون در عین حال عدم تصویب حتی یک قانون از آغاز فعالیت پارلمان را برای این نهاد قانوگذاری، شرم آور دانست.

«حسین العقابی»، عضو کمیسیون حقوقی پارلمان عراق در گفت‌و‌گو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد که این برای پارلمان عراق که از زمان تشکیل آن چند ماه سپری شده، شرم آور است که تا کنون هیچ قانونی به تصویب نرسانده است.

العقابی افزود: عدم انتخاب روسای کمیسیون های پارلمانی و مشغول شدن پارلمان به موضوع تشکیل دولت و تلاش ها برای تکمیل آن، کار قانونگذاری پارلمان را مختل کرده است.

وی در ادامه گفت: پارلمان و فراکسیون های سیاسی برای تکمیل کابینه و مشخص شدن روسای کمیسیون های پارلمانی باید به توافق برسند.

این نماینده پارلمان عراق در پایان گفت: مهمترین قوانینی که در انتظار بررسی است، قانون بودجه سال آینده، اصلاح قانون انتخابات استان ها و دادگاه فدرال و دیگر قوانین است که تا الآن بلاتکلیف مانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا