سرمایه گذاری اتاق بازرگانی امریکا در عراق

اتاق بازرگانی امریکا کنفرانسی سه روزه با حضور 52 شرکت و 122 فعال اقتصادی امریکایی در بغداد برگزار کرده است.

میدل ایست نیوز: سفیر ایالات متحده امریکا در عراق اعلام اتاق بازرگانی امریکا برای سرمایه‌گذاری 9 میلیارد دلاری در عراق را «بزرگ‌ترین حادثۀ تاریخی در عراق در سال 2018» خواند.

«داگلاس سیلیمان» در کنفرانسی مطبوعاتی که امروز (دوشنبه) در بغداد برگزار شد تأکید کرد که این حجم از سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی امریکا بزرگ‌ترین حادثۀ تاریخی در عراق در سال 2018 است.

او تأکید کرد که شرکت‌های امریکایی با سرمایه‌گذاری 9 میلیارد دلاری می‌توانند فرصت‌های شغلی بزرگی در عراق فراهم کنند و افزود که امریکا فرصت‌های بسیاری در عراق می‌بیند و می‌تواند با تعیین ضوابط و قوانینی به توسعۀ پایدار عراق در همه زمینه‌ها کمک کرد.

سیلیمان تأکید کرد که بسیاری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و بهداشت و تأمین دستگاه‌های طبی در نظر گرفته شده است.

به گفته سیلیمان بازرگانی با عراق فقط به بخش نظامی مربوط نمی‌شود و حجم مبادلات تجاری دو کشور هم‌اکنون 15 میلیارد دلار است.

او گفت که دولت عراق باید به اقداماتی برای کاهش موانع شرکت‌های سرمایه‌گذاری دست بزند و این موضوع به کاهش بیکاری در کشور کمک شایانی خواهد کرد.

اتاق بازرگانی امریکا کنفرانسی سه روزه با حضور 52 شرکت و 122 فعال اقتصادی امریکایی در بغداد برگزار کرده است.

«منهل صافی»، رئیس بخش مراسم و تشریفات وزارت امور خارجۀ عراق، با حضور در این کنفرانس ضمن خوش‌آمدگویی به شرکت‌کنندگان تأکید کرد که عراق امروز وارد مرحله بازسازی شده است. او به رابطه عمیق امنیت و اقتصاد اشاره کرد و حضور شرکت‌های امریکایی و عزم آنها برای سرمایه‌گذاری در عراق را امری بسیار مهم دانست.

همزمان با این کنفرانس، سفارت ایالات متحده در بغداد ویدئویی با موضوع مبادلات تجاری عراق و امریکا منتشر کرد که ازجمله نشان می داد امریکا خریدار 17 درصد درآمدهای نفتی عراق است.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الغد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا