چشم پوشی ائتلاف ایاد علاوی از وزارت دفاع

ائتلاف وطنیه اعلام کرد که از سهمیه انتخاباتی خود برای وزارت دفاع چشم پوشیده و حق انتخاب وزیر دفاع را به شخص نخست وزیر واگذار کرده است.

میدل ایست نیوز: ائتلاف وطنیه به رهبری «ایاد علاوی» به «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق این اختیار را داد تا شخصیتی کاردان و حرفه ای را برای تصدی وزارت دفاع بدون فشار هیچ طرفی، انتخاب کند. این ائتلاف در عین حال تاکید کرد که از سهمیه انتخاباتی خود چشم پوشیده است.

«رعد الدهلکی» از رهبران ائتلاف وطنیه در گفت‌و‌گو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد: سِمت وزارت کشور به شخص یا فراکسیون خاصی تعلق ندارد بلکه این وزارتخانه به میهن تعلق دارد و باید شخصی شایسته و کاردان برای تصدی وزارتخانه دفاع انتخاب شود.

وی افزود: ائتلاف وطنیه این اختیار را به نخست وزیر می دهد که شخصیتی کاردان از درون خود این نهاد را برای به عهده گرفتن منصب وزارت دفاع انتخاب کند، البته با این شرط که در این مسیر فراکسیون های سیاسی مداخله نکنند و شخص نخست وزیر نیز به فشارهای آنان تن ندهد.

پیشتر «فاضل الفتلاوی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح در گفت وگو با المعلومه اعلام کرده بود که نخست وزیر در متقاعد کردن فراکسیون های سیاسی در خصوص نامزدهای وزارت دفاع و کشور شکست خورده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا