سرخط خبرها

توافق هیئت ملی یمن با گریفیتس برای دستیابی به چارچوب کلی سیاسی

معاون رئیس هیئت ملی یمن رایزنی های سوئد برای حل بحران یمن گفت که با فرستاده سازمان ملل در یمن درخصوص پایان یافتن رایزنی ها با توافق درباره چارچوب کلی سیاسی اتفاق نظر کرده است.

میدل ایست نیوز: جلال الرویشان معاون رئیس هیئت ملی یمن به رایزنی های سوئد برای حل بحران یمن گفت: این تیم به رایزنی ها از سه منظر چارچوب سیاسی، نظامی امنیتی و گام برداشتن برای اعتماد سازی می نگرد. انتظار می رفت که رایزنی ها بعد از آتش بس پایان یابد، اما این امر مانع از آن نمی شود که درهای صلح را نکوبیم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: تیم هیئت ملی از رهبری سیاسی دستور گرفته است که با سازمان ملل به طور مثبت تعامل کند و برای رسیدن به صلح تلاش کند.

الرویشان درباره پرونده اسیران گفت: ما برای به سرانجام رسیدن پرونده اسیران آماده هستیم و این طرف مقابل است که با موانعی روبرو است که از جمله آنها نبود قدرت واحدی برای اداره این پرونده است.

الرویشان گفت: گام هایی که درخصوص آتش بس در الحدیده و تعز به آن دست یافته شده است، نیازمند اجرای عملی از طرف کمیته های میدانی است.

وی تصریح کرد: همچنان اختلاف درباره شکستن محاصره فرودگاه صنعا و سازوکار پابرجاست است و جستجو برای یافتن جایگزین ها در جریان است. بازگشایی فرودگاه صنعا یک نیاز صرفا انسانی است و موانع پیش روی بازگشایی آن، سیاسی است و نه فنی و تکنیکی.

الرویشان درباره پرونده اقتصادی گفت: یک سری نتایج درخصوص پرونده اقتصادی وجود دارد اما منتظر هستیم که متخصصان به توافقی با آمار و ارقام برسند و بعد از آن با رسانه ها صحبت کنیم. آنچه الان جریان دارد، تلاش برای دستیابی به توافق هایی است که به طور اساسی درخصوص جمع آوری منابع و پرداخت حقوق همه کارمندان است.

وی تصریح کرد: فرستاده سازمان ملل در امور یمن پیشنهاد تیم اعزامی دولت صنعا را می گیرد و به نوبه خود پیشنهادهای جدیدی تدوین می کند و ما در همکاری و تعامل مثبت با وی شفاف هستیم.

الرویشان گفت: می دانیم که آمریکا به متجاوزان در یمن کمک می کند؛ با وجود تاکید پنج کشور درخصوص کمک خودشان به تلاش های فرستاده سازمان ملل.

وی افزود: کسانی که دل به تشدید تنش نظامی بسته اند، باید بدانند که اگر در طول چهار سال نتوانسته اند از این راه موفق شوند، بعد از این هم موفق نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا