انگلیس به مذاکرات صلح یمن پیوست

جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس به همراه دبیرکل سازمان ملل به مذاکرات صلح یمن در سوئد پیوست.

میدل ایست نیوز: وزیر امور خارجه انگلیس به همراه دبیرکل سازمان ملل در آخرین روز مذاکرات تحت حمایت سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن به سوئد رفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس در جریان این سفر با طرفین مذاکره کننده یمنی در سوئد دیدار و گفت وگو کرد.

هانت پیش از این سفر گفت: یمن شاهد فاجعه‌بارترین بحران انسانی در جهان است و این مذاکرات صلح بهترین فرصت در این سال ها برای حرکت به سوی حل و فصل سیاسی بحران است. من از تلاش‌های تاریخی نماینده ویژه سازمان ملل در آوردن جناح‌های مختلف برای اولین بار به میز مذاکرات از سال ۲۰۱۶ تاکنون تقدیر می‌کنم.

هانت امروز پنج شنبه در توییتر اعلام کرد: گفتگو محور اساسی برای تحقق صلح در یمن است. من در هنگام حضورم در سوئد، با دو هیات دولت (مستعفی) یمن و هیات انصارالله دیدار کردم.

وی ادامه داد: هدف از دیدار با این دو هیات تاکید بر نیاز طرف‌ها برای ادامه فعالیت‌های مشترک جهت دست‌یابی به راه حل سیاسی بود. رایزنی‌های سوئد حکایت از تلاش‌های بسیاری داشت که توسط فرستاده سازمان ملل به یمن جهت دست‌یابی به سازش سیاسی صورت گرفت و انگلیس برای حمایت از تلاش‌های سازمان ملل در این خصوص تلاش می‌کند.

این مذاکرات در شهر ریمبو سوئد با حضور نمایندگان دولت یمن و حوثی‌ها و مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل برگزار شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا