سرخط خبرها

پیشنهاد عربستان برای تاسیس رژیم دریای سرخ و خلیج عدن

پادشاه عربستان سعودی در خصوص ایجاد رژیم دریای سرخ و خلیج عدن با کشورهای حوزه این آبراهه، به بحث و تبادل نظر پرداخت.

میدل ایست نیوز:«سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی با شماری از وزرای امور خارجه کشورهای عربی و آفریقایی واقع در حاشیه دریای سرخ و خلیج عدن دیدار کرد.

خبرگزاری عربستان سعودی(واس) اعلام کرد که «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر، «محمد علی یوسف» وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی جیبوتی، «احمد عیسی عوض» وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی سومالی، «محمد الدخیری» وزیر امور خارجه سودان،« محمد بن عبدالله الحضرمی» وزیر امور خارجه یمن و «زید مفلح اللوزی» دبیر کل وزارت امور خارجه اردن با حضور در کاخ یمامه ریاض با ملک سلمان دیدار کرده و درباره تاسیس رژبم دریای سرخ و خلیج عدن به رایزنی پرداختند.

خبرگزاری عربستان افزود: ملک سلمان در این دیدار با وزرای کشورهای مذکور درباره چشم انداز همکاری میان کشورها و نقش تاسیس این رژیم در راستای تقویت و گسترش امنیت، ثبات، تجارت و سرمایه گذاری در منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دریای سرخ یکی از مهم ترین آبراهه های بین المللی قابل کشتی رانی است که 15 درصد از تجارت جهانی، از طریق آن انجام می شود و همچنین بیش از 200میلیون نفر در کشورهای حاشیه دریای سرخ زندگی می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا