پیشنهاد عربستان برای تاسیس رژیم دریای سرخ و خلیج عدن

پادشاه عربستان سعودی در خصوص ایجاد رژیم دریای سرخ و خلیج عدن با کشورهای حوزه این آبراهه، به بحث و تبادل نظر پرداخت.

میدل ایست نیوز:«سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی با شماری از وزرای امور خارجه کشورهای عربی و آفریقایی واقع در حاشیه دریای سرخ و خلیج عدن دیدار کرد.

خبرگزاری عربستان سعودی(واس) اعلام کرد که «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر، «محمد علی یوسف» وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی جیبوتی، «احمد عیسی عوض» وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی سومالی، «محمد الدخیری» وزیر امور خارجه سودان،« محمد بن عبدالله الحضرمی» وزیر امور خارجه یمن و «زید مفلح اللوزی» دبیر کل وزارت امور خارجه اردن با حضور در کاخ یمامه ریاض با ملک سلمان دیدار کرده و درباره تاسیس رژبم دریای سرخ و خلیج عدن به رایزنی پرداختند.

خبرگزاری عربستان افزود: ملک سلمان در این دیدار با وزرای کشورهای مذکور درباره چشم انداز همکاری میان کشورها و نقش تاسیس این رژیم در راستای تقویت و گسترش امنیت، ثبات، تجارت و سرمایه گذاری در منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دریای سرخ یکی از مهم ترین آبراهه های بین المللی قابل کشتی رانی است که 15 درصد از تجارت جهانی، از طریق آن انجام می شود و همچنین بیش از 200میلیون نفر در کشورهای حاشیه دریای سرخ زندگی می کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا