اتحادیه میهنی کردستان: همچنان برای تصدی وزارت دادگستری اصرار داریم

اتحادیه میهنی کردستان، حزب دمکرات را به تلاش برای مصادره سهمیه این حزب در دولت مرکزی عراق متهم کرد.

میدل ایست نیوز: اتحاد میهنی کردستان امروز یکشنبه حزب دموکرات را به تلاش برای مصادره سهمیه انتخاباتی اش در دولت مرکزی عراق متهم و تاکید کرد که این حزب برای بر عهده گرفتن وزارت مهاجرت یا دادگستری اصرار دارد.

«اریز عبدالله»، عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان در گفت‌وگو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد: حزب دموکرات کردستان با هدف نامزد نشدن افراد اتحادیه میهنی برای هیچ یک از وزارتخانه ها، بر فراکسیون های باقی مانده فشارهای سیاسی اعمال می کند.

عبدالله افزود: حزب دمکرات با این بهانه که اتحادیه میهنی با به دست آوردن منصب ریاست جمهوری حق خود را گرفته، در تلاش است تا سهمیه این حزب را به نفع خود مصادره کند.

وی در پایان گفت: اتحادیه میهنی همچنان به گرفتن سهمیه انتخاباتی خود در دولت عراق اصرار دارد و خواستار تصدی یکی از وزارتخانه های دادگستری یا مهاجرت است.

«برهان الدین اسحاق»، نماینده مسیحی پارلمان عراق پیشتر در گفت وگو با المعلومه، تصریح کرده بود که اقلیت مسیحی مخالف نامزدی «هناء عمانوئیل» برای تصدی وزارت مهاجرت است زیرا وی که یکی از کارمندان دفتر ریاست جمهوری است و از سوی «برهم صالح» برای وزارت مهاجرت نامزد شده و نماینده اقلیت مسیحی نیست.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا