فساد قراردادهای تسلیحاتی با کشورهای غربی معادل چهار سال بودجه عراق

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که در صدد بازبینی همه قراردادهای تسلیحاتی این کشور با امریکا و کشورهای اروپایی در سال های بعد از 2003 میلادی با هدف بررسی فسادها صورت گرفته در آن است.

میدل ایست نیوز: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، امروز یکشنبه خسارت عراق از قراردادهای فاسد تسلیحاتی امریکا و کشورهای غربی را معادل بودجه سه یا چهار سال عراق برآورد کرد.

وی در عین حال تاکید کرد که تلاش خود را برای بررسی این پرونده ها و جلب افراد دخیل در این قراردادها از طریق پلیس بین المللی (اینترپول) به کار خواهد بست.

«عباس الاسماعیلی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان در گفت‌وگو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد: این کمیسیون درصدد بازبینی همه قراردادهای تسلیحاتی امضا شده با طرف امریکایی و کشورهای اروپایی در سال های بعد از 2003 میلادی و بررسی فسادهای صورت گرفته در آن است.

وی با بیان اینکه خسارت های عراق بابت این قراردادها معادل سه یا چهار سال بودجه عراق است، افزود: بخش اعظم بودجه عراق در سال های گذشته، صرف این قراردادهای تسلیحاتی شده است.

الاسماعیلی در پایان گفت: کسانی که در این قراردادها دست داشتند، هم اکنون در امریکا، اروپا و کشورهای همسایه ساکن هستند و کمیسیون امنیت پارلمان از طریق ارتباط با نهادهای نظارتی و نیز هماهنگی با اینترپول درصدد تحت پیگرد قرار دادن این افراد و انتقال آنها به عراق برای محاکمه در دادگاه های عراقی است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا