سیاسی

موافقت عبدالمهدی با نامزدی قاضی دادگاه صدام حسین برای پست وزارت دادگستری

نماینده اتحادیه میهنی کردستان تاکید کرد در صورت نبود نامزدی از جانب این حزب، در جلسات رای اعتماد کابینه دولت حاضر نخواهندشد.

میدل ایست نیوز: یک منبع آگاه از موافقت «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق برای نامزدی قاضی «رزکارمحمد امین» برای پست وزارت دادگستری در کابینه خود به درخواست اتحادیه میهنی کردستان خبر داد.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، جناحی در داخل حزب اتحادیه میهنی کردستان قاضی رزکار محمد امین را برای پست وزارت دادگستری پیشنهاد و این درخواست را به عبدالمهدی ابلاغ کرده که وی نیز با امضای کتبی این درخواست با آن موافقت کرده است.

به گفته این منبع آگاه که خواست هویتش فاش نشود پیشنهاد امین برای وزارت دادگستری با استقبال برخی از نزدیکان دایره تصمیم گیری در بغداد روبه‌رو شده است.

به گزارش این وبگاه خبری «حسن ئالی»، نماینده اتحادیه میهنی کردستان در زمانی پیش از این تاکید کرد اعضای فراکسیون های پارلمانی حزب در صورت نبود نامزدی از جانب اتحادیه میهنی کردستان در هیچ یک از جلسات رای اعتماد کابینه دولت حاضر نخواهند شد.

این درحالی است که همچنان در پارلمان عراق توافقی در مورد اسامی نهایی هشت نامزد باقی مانده کابینه دولت به دست نیامده است و پارلمان قصد دارد جلسه ای برای تکمیل کابینه دولت روز سه شنبه آینده برگزار کند. در این میان درخواست ها برای تغییر هشت نامزد به ویژه نامزدهای دو وزارت کشور و دفاع به قوت خود باقی است.

 

منبع
بغداد الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا