عبدالمهدی در دیدار با وزیر امور خارجه آلمان: تحریم های امریکا علیه ایران به ضرر عراق است

نخست وزیر عراق در دیدار با وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد که تحریم های امریکا علیه ایران برای عراق تأثیرات منفی دارد.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، در دیدار با «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان، با اشاره به روابط تاریخی آلمان و عراق از مواضع آلمان در حمایت از عراق در جنگ با تروریسم و نیز در حضور شرکت های آلمانی در عملیات بازسازی عراق تقدیر کرد.

او در این دیدار که روز دوشنبه در بغداد انجام شد تأکید کرد که عراق خواستار گسترش بیش از پیش روابط با آلمان در راستای تقویت امنیت و ثبات در منطقه است.

وزیر امور خارجه آلمان نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در بغداد تأکید کرد که آلمان از هیچ کمکی برای تثبیت ثبات و تقویت اقتصاد و تأمین خدمات در عراق فروگذار نخواهد کرد و به حمایت عراق در همه زمینه ها ادامه خواهد داد.

او همچنین تأکید کرد که آلمان آماده همکاری با عراق در عرصه تقویت نهادهای دولت و مبارزه با فساد است و شرکت های بزرگ آلمانی علاقه مند به مشارکت در پروژه های کلانی مانند بهبود وضعیت برق و دیگر پروژه های حیاتی هستند.

عبدالمهدی در این دیدار با اشاره به تحریم های اعمال شده ازسوی امریکا علیه ایران تأکید کرد که این تحریم ها تأثیر منفی بر عراق خواهد نهاد و عراق خود را بخشی از این تحریم ها نمی داند.

وزیر امور خارجه آلمان نیز تأکید کرد که دیدگاه دو کشور در باب تحریم های ایران با یکدیگر مطابقت دارد و آلمان در کنار دیگر کشورهای اروپایی سازوکار تازه ای برای مبادلات تجاری با ایران طراحی کرده است.

ماس همچنین بر موضع مخالف آلمان با اقدام برخی کشورها در انتقال سفارتشان در اسرائیل به بیت المقدس تأکید کرد و آن را دارای تأثیرات منفی بر تلاش ها جهت صلح در سرزمین فلسطین دانست.

وزیر امور خارجه آلمان، پیش از دیدار با نخست وزیر عراق، با «محمدعلی الحکیم» وزیر امور خارجه عراق نیز دیدار کرد.

در این دیدار برگزار دوره هشتم کمیته مشترک روابط عراق و آلمان و نیز حمایت آلمان از دولت و ثبات و امنیت و شکوفایی اقتصادی عراق بررسی شد.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا