ائتلاف فتح: کابینه عبدالمهدی در جلسه امروز پارلمان تکمیل نخواهد شد

نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح امروز شنبه اعلام کرد که «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق قصد تغییر «فالح الفیاض»، نامزد تصدی وزارت کشور را ندارد.

میدل ایست نیوز:«احمد الاسدی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح امروز شنبه اعلام کرد که «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق قصد تغییر «فالح الفیاض»، نامزد تصدی وزارت کشور را ندارد. وی در عین حال تاکید کرد که در دستور کار جلسه امروز پارلمان، موضوع تکمیل کابینه دولت نیست.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، الاسدی در کنفرانس مطبوعاتی که در ساختمان پارلمان ترتیب داده شده بود، گفت: در خصوص موضوع تکمیل کابینه دولت، امروز رای گیری انجام نخواهد شد و دستور کار جلسه امروز پارلمان مشخص است.

وی با بیان اینکه علت این امر، عدم تعیین تکلیف دو وزارتخانه آموزش و پرورش و مهاجرت است، از عبدالمهدی خواست که نامزدهای جایگزین را پس از ارسال اطلاعاتشان به هیئت بازپرسی و عدالت، معرفی کند.

الاسدی در پایان با اعلام اینکه عبدالمهدی حق دارد تا زمان برگزاری جلسه پارلمان، نامزد معرفی شده را تغییر دهد، تصریح کرد: نخست وزیر قصد جایگرینی فالح الفیاض، نامزد وزارت کشور را ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا