نجباء خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را پیروزی محور مقاومت دانست

سخنگوی جریان نجباء خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را پیروزی محور مقاومت و شکست آمریکا در سوریه خواند.

میدل ایست نیوز: «ابو وارث الموسوی»، سخنگوی جریان نجباء شنبه (22 دسامبر2018) از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خواست سلاح های خود را به حکومت سوریه تحویل دهند و از آمریکایی ها اعلام برائت کنند.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، وی در ادامه خارج شدن نیروهای آمریکایی- فرانسوی از خاک سوریه را یک پیروزی برای محور مقاومت خواند.

الموسوی درگفت وگویی با بغداد الیوم گفت خروج نیروهای آمریکایی- فرانسوی از خاک سوریه پیروزی محور مقاومت و شکست واشنگتن درسوریه است و تصریح کرد این شکست باید با دقت از نظر میدانی بررسی شود.

وی در ادامه افزود هنگامی که ایالات متحده آمریکا با وجود خطر محور مقاومت برای اسرائیل بدون چشم داشتی از سوریه خارج می شود، باید سوال کرد سرنوشت این نیروها چه خواهد شد؟ و به کجا خواهد رفت؟ آیا به واشنگتن بازخواهند گشت یا در میان نیروهای آمریکایی در کشورهای عربی و آفریقایی پخش می شوند و یا در خاک عراق منتشر خواهند شد؟

وی ادامه داد نزدیک به 164 هزار تروریست از ملیت های مختلف و با حمایت و پشتیبانی مالی آمریکا در پایگاه تنف حضور دارند که باید در مورد سرنوشت آنها پرسید. آیا واشنگتن آنها را به افغانستان  یا سیناء ارسال خواهد کرد و یا آمریکا برنامه های دیگری چون ارسال بخشی از آنها به میان نیروهای امنیتی بحرین برای سرکوب ملت بحرین در نظر دارد؟

وی تصریح کرد آمریکا نیروهای قسد را به حال خود رها کرد تا پس از آن که حمایت های مالی و اطلاعاتی و نظامی خود از آنها را قطع کرد و نیروهای ترکیه نیز باقی مانده آنها را از بین ببرند در مبارزه با سازمان تروریستی داعش از بین بروند. وی تاکید کرد تجربه قسد شبیه تجربه مسعود بارزانی است که در حین همه پرسی استقلال کردستان عراق، آمریکا او را رها کرد.

وی در پایان از نیروهای قسد خواست از آمریکایی ها اعلام برائت کنند و برای دفاع از سوریه و تلاش برای آزادسازی ادلب که صدها تروریست را در بر گرفته است، به آغوش حکومت سوریه بازگردند و تجهیزات نظامی خود را تحویل دهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا