مذاکرات پشت پرده دو ائتلاف «بنا» و «اصلاح و سازندگی»برای حل بحران وزارت کشور عراق

ائتلاف بنا از وجود مذاکراتی در پشت پرده میان این ائتلاف و ائتلاف اصلاح و سازندگی برای تعیین و تکلیف وزارت کشور خبر داد و در عین حال تاکید کرد که نتائج این مذاکرات در هفته نخست سال میلادی آینده به توافق منتهی خواهد شد.

میدل ایست نیوز: ائتلاف بنا امروز چهارشنبه از وجود مذاکراتی جدی که در پشت پرده میان این ائتلاف و ائتلاف اصلاح و سازندگی برای تعیین و تکلیف وزارت کشور در جریان است، خبر داد و در عین حال تاکید کرد که نتائج این مذاکرات در هفته نخست سال میلادی آینده به توافق منتهی خواهد شد.

«حنین القدو»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف بنا در گفت‌وگو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد که مذاکراتی جدی در پشت پرده میان ائتلاف بنا و ائتلاف اصلاح و سازندگی برای حل و فصل موضوع وزرات کشور در جریان است و اطلاعات موجود حاکی از دستیابی به توافقی نهایی در خصوص وزارت کشور است که در روز هشتم سال میلادی جدید اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در صورت توافق بر سر نامزدی فالح فیاض، وی از همه مناصب خود از جمله ریاست حشد الشعبی و امنیت ملی کنار خواهد رفت، افزود: دو ائتلاف مذکور خواهان پایان دادن به بحران نامزدی وزارت کشور هستند چرا که این مساله روند سیاسی کشور را پیچیده ساخته است.

«عباس الزاملی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف بنا جمعه گذشته در گفت‌وگو با المعلومه، حصول توافق با ائتلاف اصلاح بر سر جایگزین ساختن فیاض با نامزد دیگری از خود وزرات کشور را تکذیب کرده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن