«سائرون»: برنامه بعدی ما تحقیق و تفحص درباره سقوط موصل و پایگاه اسپایکر است

یک عضو ائتلاف «سائرون» تأکید کرد که این ائتلاف تحقیق و تفحص درباره سقوط موصل به دست داعش را در دستور کار دارد.

میدل ایست نیوز: «بدر الزیادی»، عضو ائتلاف «سائرون»، وابسته به مقتدی صدر، خبر داد که این تشکل سیاسی پس از پایان موضوع تکمیل کابینه و لایحه بودجه سراغ بررسی چند پرونده معوقه در رأس آنها پرونده سقوط موصل به دست تروریست های داعش و جنایت در پایگاه نظامی اسپایکر خواهد رفت.

به گزارش «بغداد الیوم»، الزیادی تأکید کرد که ائتلاف سائرون با جدیت موضوع سقوط موصل و اسپایکر را بررسی می کند و در پی آن است که کسانی را که بر این جنایت ها و بر چهره های سیاسی و نظامی ای که در آن دست داشتند سرپوش نهادند معرفی کند.

این نماینده مردم بصره در مجلس عراق تأکید کرد که با وجود گزارش هیئت تحقیق و تفحص درباره عاملان این دو جنایت، هیچ برخوردی با این عاملان صورت نگرفته است و افزود که برخی فشارهای سیاسی باعث شد که محکومان و متهمان تحت پیگیرد قرار نگیرند و برخی از این متهمان هم اکنون سمت های عالی سیاسی و امنیتی در کشور دارند.

پیشتر مجلس نمایندگان عراق کمیته تحقیق و تفحص درباره سقوط موصل به دست داعش تشکیل داد که این کمیته پس از بازجویی از 90 شخصیت سیاسی و نظامی در 16 اوت 2015 گزارشی ارائه کرد که در آن 35 چهره امنیتی و نظامی در رأس آنها «نوری مالکی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح وقت، و «اثیل النجیفی»، استاندار وقت نینوا، و «مهدی الغراوی»، فرمانده ستاد عملیات نینوا، را محکوم کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا