نماینده استان الانبار عراق: اظهارات امریکا درباره داعش بیانگر پروژه‌ای جدید است

«راجح العیساوی»، نماینده استان الانبار در پارلمان عراق تاکید کرد که اظهارات امریکایی‌ها درخصوص احتمال بازگشت گروه تروریستی داعش بیانگر طرح بین المللی جدید برای هدف قرار دادن این استان است.

میدل ایست نیوز:«راجح العیساوی»، نماینده استان الانبار در پارلمان عراق امروز سه شنبه تاکید کرد که اظهارات امریکایی‌ها درخصوص احتمال بازگشت گروه تروریستی داعش بیانگر طرح بین المللی جدید برای هدف قرار دادن این استان است. وی همچنین از مردم استان الانبار خواست برای پایان دادن به هرگونه طرح خرابکارانه‌ در کنار دولت فدرال عراق بایستند.

العیساوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه تصریح کرد:«استان الانبار همزمان با عقب نشینی گردان 14ام ارتش عراق از این استان و حرکت به سمت استان کرکوک شاهد شکاف‌های امنیتی بوده است.»

وی افزود:«اتفاقاتی مانند ربایش و استقرار عناصر داعش در مناطق بیابانی همزمان با هشدارهای امریکا درخصوص بازگشت داعش به الانبار روی داد که این امر موید وجود پروژه ای برای هدف قرار دادن این استان است.»

العیساوی در ادامه گفت:«سقوط الانبار و رخدادهای سال 2014 میلادی با عملیات‌های این چنینی آغاز شد و در ادامه تبدیل به فاجعه ای شد، دولت موظف است این مساله را بررسی کند.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا