توافق دو ائتلاف الفتح و سائرون برای سپردن وزارت دفاع به شخصیتی تکنوکرات

«رعد حسین»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف اصلاح و سازندگی تاکید کرد که دو ائتلاف الفتح و سائرون توافق بر سر تکمیل وزارتخانه‌های باقی مانده را نهایی کرده اند.

میدل ایست نیوز: «رعد حسین»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف اصلاح و سازندگی امروز شنبه تاکید کرد که دو ائتلاف الفتح و سائرون توافق بر سر تکمیل وزارتخانه‌های باقی مانده را نهایی کرده اند. وی همچنین اعلام کرد که وزارت دفاع نه به شخصیتی نظامی بلکه به فردی تکنوکرات سپرده خواهد شد.

رعد حسین در گفت‌‎وگو با پایگاه خبری المعلومه تصریح کرد: «در دیدگاه‌های دو ائتلاف الفتح و سائرون پیش از اینکه دولت عراق شکست بخورد، همگرایی حاصل شده است.»

وی در ادامه گفت: «الفتح و سائرون درخصوص روند تکمیل کابینه به تفاهم چشمگیری دست یافته اند و مساله تعیین تکلیف وزرای باقی مانده نهایی شده است.»

رعد حسین افزود: «دومین جلسه فصل قانون‌گذاری جدید پارلمان عراق به رای گیری درخصوص وزارتخانه های باقی مانده عبدالمهدی اختصاص خواهد یافت.»

این نماینده پارلمان عراق در همین رابطه گفت: «وزارت دفاع نه به فرماندهان امنیتی و یا نظامی بلکه به شخصیتی تکنوکرات سپرده خواهد شد.»

«محمد کریم»، عضو ائتلاف الفتح و نماینده پارلمان عراق امروز شنبه تاکید کرد که کمیته‌های سیاسی و حقوقی تشکیل یافته میان سائرون و الفتح به توافقی نهایی دست یافته اند که در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

دو ائتلاف الفتح و سائرون یک ماه پیش، نشستی را برای بررسی روند تکمیل کابینه و یکپارچه‌سازی مواضع در قبال حضور نظامیان امریکایی در کشور و فعال‌سازی نقش پارلمان برگزار کرده بودند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن