عملیات صحرای انبار به منطقه سخت رسیده است

برخی معتقدند که «ابوبکر البغدادی» در این منطقه حضور دارد.

میدل ایست نیوز: به عللی نامعلوم نیروهای عراقی که از دو ماه پیش عملیاتی گسترده در صحرای انبار برای تعقیب چند فرد ربوده شده را آغاز کرده اند وارد منطقه پرخطری که احتمال داده می شود «ابوبکر البغدادی» در آن است نشده اند.

به گفته منابع امنیتی، از دست رفتن امید به پیدا کردن افراد ربوده شده باعث شد که آن شور اولیه برای گسترش عملیات در صحرای انبار کم شود.

یک مقام امنیتی در استان انبار به «المدی» گفته که از میان 33 فردی که ربوده شده بودند جنازه 7 نفر پیدا شد و هیچ اثری از بقیه به دست نیامده است.

در ماه گذشته بیش از 40 شهروند عراقی که برای جمع آوری گیاه دمبل به مناطق صحرایی رفته بودند ربوده شدند. دستگاه امنیتی عراق ربوده شده این افراد را کار عناصر وابسته به داعش دانست که در مناطق صحرایی پناه گرفته اند.

سه نفر از این افراد در ازای دریافت 80 هزار دلار از سوی عشایر منطقه آزاد شدند.

«نعیم الکعود» رئیس کمیسیون امنیتی استان انبار گفت که بعد از هشدارهای اخیر درباره خودداری از رفتن برای جمع آوری دمبل، هر کس که در صحرا پیدا شود تروریست دانسته می شود.

این حوادث با ناپدید شدن ابوبکر البغدادی رهبر تروریست های داعش از منطقه باغوز همزمان شده است.

برخی منابع گفته بودند که البغدادی به احتمال قوی در صحرای حوران در غرب انبار حضور دارد و 150-250 تن از هوادارانش او را همراهی می کنند.

آن منابع به صورت دقیق تر منطقه حسینیات در صحرای حوران در غرب استان انبار را محل تجمع البغدادی و یارانش دانسته بودند.

به گفته منبع امنیتی المدی در استان انبار با ناامیدی برای پیدا کردن ربوده شدگان عملیات جست وجو برای پیداکردنشان متوقف شده است.

او گفت که وضعیت خاص جغرافیایی این منطقه نیز باعث شده که انجام عملیات نظامی در آن بسیار دشوار باشد و تا کنون نیز هر عملیاتی در این منطقه فقط به صورت هوایی انجام شده است.

«عماد الدلیمی» فرماندار رطبه گفت که منطقه صحرایی بسیار وسیع است و درصورت حضور البغدادی در این منطقه دستیابی به او اصلا کار آسانی نخواهد بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المدی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن