«اخوان المسلمین» تعدیلات قانون اساسی مصر را «نمایشی مضحک» خواند

در بیانیه رسمی «اخوان المسلمین» از ملت مصر خواسته شده که دربرابر این «کودتای جدید» مقاومت کنند.

میدل ایست نیوز: جماعت «اخوان المسلمین» مصر با صدور بیانیه ای بر مخالفت قاطع با «نمایش مضحک تعدیل قانون اساسی» تأکید کرد و آن را «کودتای جدید» دانست.

در این بیانیه که روز دوشنبه منتشر شده بر ضرورت ادامه «مقاومت مسالمت آمیز با کودتای نظامی و دست اندرکاران فاسد خائن آن» تا سرنگونی حکومت کودتایی و بازیابی حق از دست رفته ملت و تحقق اهداف انقلاب 25 ژانویه 2011 تأکید شده است.

اخوان المسلمین بر اعتماد به آگاهی ملت مصر و توانایی اش در سلب مشروعیت از کودتاچیان تأکید کرده و خواستار تحریم این نمایشنامه مانند تحریم انتخابات ریاست جمهوری و تحریم همه پرسی قانون اساسی شد.

در بیانیه اخوان المسلمین تعدیلات قانون اساسی نتیجه «کاهش نقش منطقه ای و بین المللی مصر و افتادن تصمیم ملی در کشور به دست شرق و غرب و کوتاهی در حفظ اراضی کشور و فروش زمین به صهیونیست ها در چارچوب معامله قرن و دست و پا زدن برای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیست از حساب حقوق فلسطینیان و مقدسات اسلام» دانسته شده است.

کمیسیون قانونگذاری مجلس مصر امروز تعدیل قانون اساسی مصر را تصویب کرد. این قانون پس از تصویب در صحن علنی مجلس مصر باید در همه پرسی به انتخاب گذاشته شود.

بسیاری از چهره های سیاسی مصر ازجمله «محمد البرادعی» معاون سابق رئیس جمهور مصر که در خارج از کشور به سر می برد با این تعدیلات مخالفت کرده و آن را در راستای تثبیت دیکتاتوری نظامی در کشور دانسته اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
پایگاه رسمی اخوان المسلمین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا