تأکید نخست وزیر سوریه بر اولویت همکاری با شرکت های ایرانی در بازسازی این کشور

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با نخست وزیر سوریه روابط با این کشور را برای ایران بسیار مهم دانست.

میدل ایست نیوز: «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات سوریه، با «عماد خمیس» نخست وزیر این کشور دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات فی‌مابین در روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفتگو کرد.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت امور خارجه ایران، در این دیدار نخست وزیر سوریه ضمن خوشامدگویی به ظریف، از حمایت های دولت و ملت ایران از سوریه تشکر و با ابراز تأسف از حوادث اخیر در کشورمان در اثر وقوع سیل، با خانواده جانباختگان این حوادث ابراز همدردی کرد.

عماد خمیس با مهم شمردن سفر ظریف به سوریه افزود: تحولات بین المللی ضرورت تقویت روابط بین دو کشور را بیشتر کرده است چرا که ما در یک جبهه قرار داریم؛ روابط دو کشور در همه زمینه ها باید شایسته فداکاری هایی که در سالهای گذشته در روابط ایران و سوریه انجام شده است، باشد.

او افزود که رییس جمهور سوریه با تاکید بر اولویت شرکت های ایرانی در مشارکت در بازسازی سوریه، از تمام ارکان دولت خواسته است که تمام ظرفیت های خود را برای توسعه روابط با ایران بکار گیرند.

محمدجواد ظریف نیز در این دیدار تاکید کرد: روابط با سوریه برای ما بسیار مهم است و به آن اعتقاد داریم و همیشه در سطح بین المللی می گوییم که مردم جهان وامدار مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر داعش و دیگر گروه های تروریستی هستند و ما هم خوشحالیم که در این راه در کنار شما هستیم و این موضوع در تاریخ روابط دو کشور ثبت خواهد شد.

ظریف تأکید کرد: «وظیفه امروز ما نهادینه کردن دستاوردهایی است که از خون شهدای مقاومت در مقابله با گروه های تروریستی در سوریه بدست آمده است».

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا