اقلیم کردستان از بیم تحریم ها علیه ایران در پی افزایش مبادلات تجاری با ترکیه است

یک مقام آگاه تأکید کرد که در دیدار مقامات اقلیم کردستان با وزیر امور خارجه ترکیه درباره این موضوع مذاکره شده است.

میدل ایست نیوز: یک مقام آگاه اقلیم کردستان عراق خبر داد که حکومت اقلیم از بیم اجرای ناگهانی تحریم های تازه ای علیه ایران تصمیم گرفته مبادلات تجاری خود با ترکیه را افزایش دهد.

این مقام آگاه که نخواسته نامش فاش شود به «بغداد الیوم» گفته که بازرگانان کردستان از بیم تحریم های ناگهانی امریکا علیه ایران سراغ کالاهای ترکیه ای رفته اند.

او افزوده که حکومت اقلیم هم در دیدار اخیر وزیر امور خارجه ترکیه خواستار ارائه تسهیلات به بازرگانان کردستان و برداشتن موانع برای بازرگانان ساکن سلیمانیه شده است.

ترکیه برای شهروندان ساکن سلیمانیه به علت فعالیت حزب کارگران کردستان محدودیت هایی تعیین کرده است. ترکیه حزب کارگران کردستان را گروهی تروریستی می داند.

به گفته این منبع آگاه چاوش اوغلو در دیدار خود با مقامات کرد وعده حل این مسئله را داده وقرار است در آینده نزدیک هیئتی از اقلیم کردستان برای تفاهم درباره عوارض گمرکی و مسائل مربوطه به تفاهم برسند.

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در هفته گذشته در سفر خود به عراق به اربیل نیز رفت و در دیدار با مقامات اقلیم کردستان «مسئله آب های مشترک و افزایش مبادلات تجاری» را بررسی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا