نماینده پارلمان عراق: قانون اخراج نظامیان امریکایی نباید در شرایط کنونی مطرح شود

فراکسیون رویکرد ملی عراق تاکید کرد که بغداد کشوری تاثیرگذار برای ایفای نقش میاجیگرانه به منظور آرام‌سازی اوضاع میان تهران و واشنگتن است.

میدل ایست نیوز: فراکسیون رویکرد ملی عراق تاکید کرد که بغداد کشوری تاثیرگذار برای ایفای نقش میاجیگرانه به منظور آرام‌سازی اوضاع میان تهران و واشنگتن است.

وی همچنین از دیگر فراکسیون‌‌های سیاسی خواست تا در طرح پیش‌نویس قانون اخراج نظامیان امریکایی از عراق با توجه به حساسیت شرایط کنونی، درنگ کنند.

«حسین العقابی»، نماینده پارلمان عراق و عضو فراکسیون رویکرد ملی در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه تصریح کرد:«مطرح کردن قانون اخراج نظامی خارجی از عراق در شرایط کنونی، حساسیت‌برانگیز است چرا که منطقه به ویژه در سایه تنش کنونی موجود میان واشنگتن و تهران ،در شرایطی ملتهب قرار دارد.»

وی در عین حال از فراکسیون‌های سیاسی خواست تا درخصوص قانون مذکور با درنگ بیشتری عمل کنند تا این اقدام عراق در راستای جانبداری این کشور از طرف مشخصی تفسیر نشود، این در حالی است که اکثریت گروه‌های سیاسی با پیش‌نویس قانون مذکور موافق هستند.»

العقابی افزود:«عراق امروز از مهم‌ترین کشورهایی است که می تواند برای آرام‌سازی اوضاع میان واشنگتن و تهران نقش میانجی را ایفا کند. چرا که بغداد با هر دو طرف منازعه روابط حسنه‌ای دارد.»

«صباح الساعدی»، رئیس فراکسیون اصلاح و سازندگی پیشتر اعلام کرده بود که لزوم گنجاندن پیش‌نویس قانون اخراج نظامیان امریکایی از عراق در دستور کار پارلمان را به «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان این کشور گوشزد کرده است. تا با تصویب این قانون، عراق از بحران‌های منطقه به دور بماند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا