حمله پهپاد های بمب گذاری شده به خط لوله نفت در عربستان

وزیر انرژی عربستان تأکید کرد که این حادثه نشان دهنده اهمیت رویارویی «با تروریست های حوثی برخوردار از حمایت ایران» است.

میدل ایست نیوز: «خالد الفالح» وزیر انرژی، صنایع، و معادن عربستان از حمله پهپادهای بمب گذاری شده به لوله های نفتی در عربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی فالح اعلام کرد که میان ساعت 6 تا 6 و نیم صبح امروز چند پهپاد بمب گذاری شده خط لوله نفتی شرق ـ غرب را هدف قرار داده اند.

به گفته فالح این خط لوله منطقه شرقی را به بندر ینبع در غرب عربستان وصل می کرده که در پی این حمله ایستگاه 8 آن آسیب دیده اما آتش سوزی کاملا کنترل شده است.

شرکت آرامکوی عربستان انتقال لوله از این خط لوله را متوقف کرده و در حال بررسی خسارت ها و اصلاح ایستگاه مبور است.

الفالح تأکید کرده که عربستان این حمله «خرابکارانه و تروریستی» را مانند اقدام خرابکارانه اخیر در خلیج محکوم می کند به خصوص که این اقدامات ارسال انرژی به جهان و اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

او افزوده که این حمله نشان دهنده «اهمیت رویارویی با گروه های تروریستی است که دست به این اقدامات خرابکارانه می زنند ازجمله شبه نظامیان حوثی برخوردار از حمایت ایران».

وزیر انرژی عربستان در نهایت تأکید کرد که این حادثه اختلالی در تولید و صادرات نفت عربستان ایجاد نمی کند.

در همین رابطه منبعی نظامی در گفت‌وگو با شبکه المسیره تصریح کرد: «7 پهباد طی عملیاتی، سازه‌های حساس و حیاتی عربستان را مورد هدف قرار دادند.»

منبع مذکور در ادامه افزود: «این عملیات نظامی گسترده در پاسخ به تداوم حملات و محاصره مردم یمن انجام شده است.»

وی در پایان اظهار داشت: «ارتش و کمیته‌های مردمی آماده هستند در صورت تداوم حملات و محاصره ظالمانه مردم یمن، ضربات ویژه و دندان‌شکن بیشتری به مرحله اجرا در بیاورند.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عربستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا