تشکیل کمیته‌ای از سوی مرجعیت عراق برای حل نزاع عشایری بصره

دبیرخانه آستان مطهر حسینی از تشکیل کمیته‌ای از ریش‌سفیدان و روسای قبائل و عشیره‌های عراقی برای مداخله و حل و فصل منازعات عشیره‌ای در استان بصره خبر داد.

میدل ایست نیوز:دبیرخانه آستان مطهر حسینی از تشکیل کمیته‌ای از ریش‌سفیدان و روسای قبائل و عشیره‌های عراقی برای مداخله و حل و فصل منازعات عشیره‌ای در استان بصره خبر داد.

دبیرخانه آستان مطهر حسینی هچنین اعلام کرد که تشکیل کمیته مذکور به دستور «شیخ عبدالمهدی الکربلائی»، نماینده مرجعیت عالی دینی و تولیت آستان مطهر حسینی شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، «َشیخ فاهم الابراهیمی»، مسئول دبیرخانه آستان حسینی تصریح کرد:«کمیته‌ای متشکل از 35 شخصیت برجسته از شیوخ، بزرگان و روسای قبائل استان بصره برای حل و فصل بزرگترین نزاع عشیره‌ای که چندین سال است در این استان ادامه پیدا کرده، تشکیل شده است.»

الابراهیمی در پایان افزود:«در راستای تسهیل فعالیت کمیته مذکور و یافتن راه‌حلی ریشه‌ای برای این نزاع، با رئیس پلیس استان بصره دیداری انجام شد و در روزهای آتی میان دو عشیره درگیر به تفاهمی دست پیدا خواهیم کرد.»

آستان مقدس حسینی پیشتر کمیته‌ای را برای بررسی این منازعه و مشخص ساختن دیه افراد کشته شده از منظر دین مبین اسلام تشکیل داده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن