رئیس هیئت مذاکره کننده سوریه: سازمان ملل نباید به روسیه حق استفاده از وتو را بدهد

«نصر الحریری» تأکید کرد که کمیته تدوین قانون اساسی سوریه به زودی تشکیل می شود.

میدل ایست نیوز: «نصر الحریری» رئیس هیئت مذاکره کننده سوریه خواستار نجات توافق سوچی و پایان حملات نظامی به ادلب شد.

او در گفت وگو با «الشرق الاوسط» شمار جان باختگان در حملات اخیر در ادلب را 200 تن و شمار مجروحان را بیش از 700 تن دانست و تأکید کرد که 17 مدرسه در این حملات ویران شده است و افزود که در ادلب و حومه آن 3/5 میلیون تن زندگی می کنند که با ادامه حملات شاهد افزایش قربانیان و آوارگان خواهیم بود.

الحریری گفت که دو روز پیش بازدیدی از منطقه جنگی داشته و گزارش بازدید خود را با مقامات سازمان ملل در میان گذاشته است و از سازمان ملل خواست که فعالیت های خود برای واداشتن روسیه به توقف حملاتش را افزایش دهد.

او گفت که امریکا و روسیه مذاکراتی در این باره دارند و ترکیه هم مشغول فعالیت است تا این حملات متوقف شود و افزود که امیدواریم کار به شورای امنیت و وتوی روسیه نکشد.

الحریری اظهار داشت که روسیه خود طرفی در درگیری هاست و برای همین سازمان ملل باید به روسیه اجازه استفاده از حق وتو را ندهد و گرنه جنگ هیچ گاه تمام نخواهد شد و افزود که باید قطع نامه های جدی برای توقف عملیات نظامی صادر شود تا روند مذاکرات برای راه حل سیاسی و تعیین تکلیف زندانیان آغاز شود.

او همچنین گفت که نیروهای اپوزیسیون سوریه با ترکیه درباره موضوع هیئت تحریر الشام و پایان همه تحرکات تروریستی در سوریه همعقیده اند اما باید موضوع «شبه نظامیان» ایرانی و عراقی در سوریه هم تعیین تکلیف شود.

رئیس هیئت مذاکره کننده سوریه ای درباره تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی سوریه نیز گفت که مشورت ها در ایین باره ادامه دارد و تشکیل این کمیته در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الشرق الاوسط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن