«واشنگتن پست»: حزب الله تحت فشارهای اقتصادی بخشی از نیروهایش در سوریه را فراخوانده است

«واشنگتن پست» با انتشار گزارشی به پیامدهای اقتصادی تحریم ها علیه ایران بر حزب الله لبنان پرداخت.

میدل ایست نیوز: روزنامه «واشنگتن پست» با انتشار گزارشی از پیامدهای تحریم ها علیه ایران بر «حزب الله لبنان» از عقب نشینی شماری از نیروهای حزب الله از سوریه خبر داد.

به گزارش «واشنگتن پست» منابعی درون حزب الله به این روزنامه امریکایی خبر داده اند که فشارها بر ایران باعث مشکلات اقتصادی برای حزب الله شده است.

این منبع که از کارمندان بخش اداری حزب الله لبنان است گفته که این مشکلات باعث شده که حزب الله گروهی از نیروهایش را از حالت عملیاتی به ستادی منتقل کند و بسیاری از نیروهایش را از سوریه خارج کند.

براساس این گزارش حزب الله همه تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند هزینه های خانواده های رزمندگان جان باخته اش در جنگ با اسرائیل یا جنگ سوریه را بپردازد تا از محبوبیتش در میان خانواده های رزمندگان کاسته نشود.

از سوی دیگر، یک منبع دیگر در حزب الله لبنان نیز گفته که این فشارها باعث شده که شبکه «المنار» دستگاه رسانه ای حزب الله لبنان نیز بسیاری برنامه های خود را متوقف کند و هزینه هایش را کاهش دهد.

این مقام بلندپایه در حزب الله گفته که تحریم ها علیه ایران بسیاری از منابع مالی حزب الله را محدود کرده است هرچند تأثیری در توان نظامی حزب الله ننهاده چون «صادرات سلاح از ایران ادامه دارد و حزب الله همچنان آماده مقاومت دربرابر اسرائیل است و نقش ما در عراق و سوریه مانند سابق ادامه دارد».

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
واشنگتن پست
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن